Baník přitom nasadil i další opory jako Hrubého či Filla, přesto však po dvaceti minutách nečekaně prohrával 2:0. Prostějov soupeře zaskočil aktivním napadáním a v první půli byl jasně lepší.

„Hráli jsme velmi dobře z bloku, ale taky jsme výborně napadali. Odebrali jsme spoustu balonů, v obraně jsme hráli velmi dobře,“ chválil hráče kouč Machala.

Skvělý vstup „eskáčka“ do utkání potvrdil dvěma góly záložník Jan Koudelka. Ten se nejprve trefil po krásné individuální akci, když před ním ostravští obránci jen ustupovali a Koudelka zamířil k zadní tyči. Při druhém gólu se pak ke Koudelkovi odrazil míč od útočníka Mariána Kovaříka a prostějovský špílmachr opět mířil přesně ke vzdálenější tyči.

„Předvedli jsme dobré akce. Pak už je to jen o štěstí, že to tam spadne,“ hodnotil skromně svůj výkon samotný střelec. „Plnili jsme to, co jsme si řekli. Dali jsme dva góly a mohli jsme jich dát ještě víc. Je pro nás důležité, že jsme obstáli proti prvoligovému soupeři,“ poznamenal Koudelka.

Ten v utkání svou hrou předčil všechny opory Baníku, jakými jsou Baroš, Hrubý, Fillo či de Azevedo.

„Koudy má samozřejmě ten dar, že umí skvěle zakončit. Dělá ve hře tu nadstavbu. Ale nebylo to jen o něm. Výkon byl výborný ve všech řadách a zaslouženě jsme vyhráli. První poločas mohl být v klidu 4:0,“ cítil prostějovský kouč Machala.

To jeho protějšek Bohumil Páník se nad děním na hřišti nestačil divit a svým hráčům vyčinil už během první půle při pauze na občerstvení. V ostré kritice pokračoval i během přestávky přímo na lavičce.

„Špatný přístup v prvním poločase, domácí dvakrát ujedou, hrají s nasazením vlastního života a naši kluci si myslí, že se nic neděje. Je to ostuda,“ glosoval prohru s nováčkem druhé ligy Páník.

Mezi oběma týmy byl hlavní rozdíl v přístupu. Zatímco pro hráče Prostějova šlo o prestižní zápas, hosté hráli především v první půli laxně. „Fotbal je už takový. Když mu nedáte dostatek, tak on s vámi vykýve.

Ukazuje se, že když je na hřišti hodně mladých hráčů, nefunguje to. Bohužel mě zklamali i někteří starší hráči,“ zlobil se ostravský trenér.

1. SK Prostějov – FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 4. a 19. Koudelka – 60. Fleišman. Rozhodčí: Machálek. Diváci: 400.

Prostějov: Bréda – Machynek, Sus (46. Schuster), Janíček, Slaninka (80. Verčimák) – Biolek (60. Šteigl), Pančochář (70. Rus), Zhykol (75. Langer), Hapal (46. Píchal) – Koudelka (75. Fládr) – Kovařík. Trenér: Oldřich Machala.

Baník: Budinský – Mešaninov (60. Pazdera), Pokorný (60. Procházka), Stronati (46. Šindelář), Granečný (46. Fleišman) – Fillo, Hrubý, Kaloč (60. Diop), Bolf (46. de Azevedo) – Pedrinho (46. J. Šašinka), Baroš. Trenér: Bohumil Páník.