Před utkáním v Čechovicích nasbíraly Mostkovice pouhých dvanáct bodů a pro derby klub udělal změnu na lavičce. Místo trenéra Kamenova mužstvo koučoval asistent Ladislav Krátký, který tak prožil úspěšnou premiéru.

„Ty zápasy předtím byly hrůzostrašné. Potřebovali jsme něco změnit a teď si přejeme, aby nás to nakoplo, protože I. A třídu chceme udržet,“ pronesl po vítězném utkání Krátký.

Mostkovicím skvěle vyšel první poločas, který vyhrály 2:0. Nejprve se islandským stylem po dlouhém autu prosadil hlavičkou Václav Dadák. Ve 30. minutě pak vystřihl gólovou parádu Frýbort, který střelou z více než třiceti metrů překvapil domácího gólmana Zelinku.

Frýbortova střela ve vzduchu lehce zaplavala a domácímu brankáři navíc komplikovalo výhled ostré slunce.

„Věděl jsem, že balon je trochu podhuštěný, tak jsem to prostě zkusil. Mířil jsem doprostřed a před gólmanem to nakonec uhnulo,“ okomentoval neobyčejný gól hostující obránce.

Jeho gólové střele chvíli nevěřil ani samotný trenér Mostkovic.

„Taková střela se podaří jednou za pět let. Chtěl jsem na něho zakřičet, ať nestřílí, tak se mu budu muset omluvit,“ smál se Ladislav Krátký. Frýbortův gól se nakonec ukázal jako vítězný, protože Čechovice ve druhé půli už jen snížili na 1:2.

„První poločas byl z naší strany hrozný. Na začátku druhého poločasu jsme ale dali balon na zem a dokázali jsme být nebezpeční,“ glosoval zlepšení Čechovic po přestávce domácí trenér Evžen Kučera.

V závěrečném tlaku si už ale domácí šance nevytvořili, většinu zápasu museli navíc odehrát bez zraněného útočníka Haluzy. „Na konci se už jen nakopává, takže jsme sice měli převahu, ale Mostkovice na tyhle centry mají vysoké kluky a už se tam těžko dostávalo,“ věděl čechovický kouč.

TJ Sokol Čechovice - TJ Sokol Mostkovice 1:2 (0:2)

Branky: 66. Patrik Zapletal - 21. Dadák, 33. Frýbort. Rozhodčí: Vrána - Kološ, Konečný. ŽK: Walter, Lakomý, Novák - Luháš, Milar, Kazda. Diváci: 250.

Čechovice: Zelinka – Veselý (46. Novák), Koláček, Hanák, Němeček (46. Kupka) – Chmelík, Walter, Kolečkář, Lakomý – Haluza (17. Pospíšil), Patrik Zapletal. Trenér: Evžen Kučera.

Mostkovice: Lukáš – Kazda, Frýbort, Milar, Hanák – Sedláček, Vojtíšek, Doseděl, Šlambor (87. Bureš) – Petr Zapletal, Dadák (90. L. Zapletal). Trenér: Ladislav Krátký.