TJ Sokol Určice – FC Želatovice 1:1 (0:1)

Užívat si míče zpočátku určičtí fotbalisté hráčům soupeře moc nedopřávali. Obléhali jejich branku, vynutili si rychle čtyři rohové kopy, nechyběly ani snahy o kombinační hru a ani střelecké pokusy. Hosté navštěvovali určickou polovinu hřiště pouze sporadicky, ale na začátku druhé čtvrthodiny centroval zleva před domácí branku Jemelka a Koplík úspěšnou hlavičkou překonal domácího gólmana Nejezchleba.

Domácí viditelně znejistěli a - obrazně řečeno - hledali se potom až do přestávky. Když se hrálo půl hodiny, musel řešit Nejezchleb velmi nebezpečnou situaci po akci Lišky s Koplíkem. Z košíku cenností Určických už stál do přestávky za zmínku jen dobrý přímý kop, jehož autorem byl Los. Brankář hostí Novák byl ale u levé tyče své branky úspěšný.

Druhý poločas se už od začátku vyznačoval snahou domácích fotbalistů průběh střetnutí otočit. Střely z větších vzdáleností, postupně to zkoušeli několikrát Los, Dokoupil, Ullmann i Černý, ale k ničemu významnému nevedly.

Kosu rozhodčí nechali bez povšimnutí

Když potom přihrál Hradečný ideálně do běhu Havlenovi a ten se s míčem blížil mírně zprava nebezpečně k želatovické brance, zkosil ho mezi velkým a malým vápnem z boku obránce hostí tak nešetrně, že to mělo znamenat jediné.

Ale neznamenalo. Nevadilo to ani rozhodčímu Petru Jílkovi, ani jeho asistentovi Radku Běhalovi. Píšťalka i praporek zůstaly, nevídaně, bez použití. V 69. minutě zachránil domácím alespoň bod díky úspěšné hlavičce Cibulka, kterému poslal centr středem hřiště Hradečný.

Když pak ještě prolétla nebezpečná Liškova střela okolo vinklu Nejezchlebovy branky do zámezí, bylo rozhodnuto o dělbě bodů.

Dohrávalo se skoro za tmy

Dohrávalo se za značného šera, stanovený začátek všech utkání středečního předehrávaného 14. kola krajského přeboru, až od 17.30 hodin, nebyl ze strany OKFS šťastný.

„Před utkáním jsem naše hráče nabádal, aby soupeře z chvostu tabulky nepodceňovali. Přesto jsem po celý první poločas na jejich hře marně hledal bojovnost a agresivitu, kterou vynikali v předchozím střetnutí s Přerovem. Želatovičtí byli rychlejší a v osobních soubojích důraznější. O přestávce jsme si mnohé vyříkali a nastalo zlepšení.

Druhý poločas vyzněl pro nás, i když jsme nemohli hru plně otevřít. Soupeř byl totiž velmi nebezpečný v rychlých brejcích. Na tři body jsme nedosáhli, jsme si vědomi ztráty.

Také já jsem viděl, že rozhodčí po faulu na Havlenu ve velkém vápně chyboval, měla to být penalta…“ netajil své přesvědčení kouč domácích Svatopluk Kovář, který se obvykle k výkonům rozhodčích nechce vyjadřovat.

„Kdyby dostali domácí v okamžiku, o kterém hovoříte, výhodu pokutového kopu, nedivil bych se,“ zahájil své hodnocení upřímně Pavel Hošek, asistent želatovického trenéra Bohumila Chodila.

„Naši kluci konečně bojovali, v prvním poločase hráli dobře, pomohlo, že jsme vyřídili hostování Lišky z Přerova. Ve druhé části hry, kdy už obvykle ztrácíme fyzickou sílu, nechávali naši hráči na trávníku maximum a vybojovali bod.“

Branky: 69. Cibulka - 16. Koplík. Rozhodčí: Jílek – Běhal, Kubíček. ŽK: Žáček, Cibulka, Ullmann – Zbožínek, Pekný, Němec, Liška, Vozák. Diváků: 180.
Určice: Nejezchleb – Hradečný, Ullmann, Žáček, Dokoupil – Havlena, Vaněk, Los, Javořík – Cibulka (82. Černý), Kryl. Trenér: Svatopluk Kovář.
Želatovice: Novák – Baďura, Pekný, Dlouhý, Vozák – Zbožínek (67. Mackovik), Smékal, Němec, Jemelka (33. Havlík, 89. Skrzek) – Liška, Koplík. Trenér: Bohumil Chodil.

VLASTIMIL KADLEC