S jakými ambicemi se k určickému celku jako trenér vracíš?
Je lákavé skládat pro boje o mistrovské body úplně nové mužstvo a následně nemít žádné záchranářské problémy…

V Určicích dochází k hráčským změnám, proč odešla, a kam, celá řada významných určických opor?
Určické mužstvo, omlazené, se chce vydat novou cestou a dlouholeté opory si chtějí vyzkoušet jiná prostředí i jiné soutěže. Do Lutína odešli brankář Miroslav Nejezchleb, Michal Skopalík a Tomáš Los, Milan Piták do Protivanova, Marek Hloch se vrací do 1.SK Prostějov a stejně tak David Pekař s Lubomírem Machynkem, Tomáš Zapletal míří do Hněvotína, Martin Svozil s Vítězslavem Kopečným budou hrát v Rakousku a kde bude působit Ivo Zbožínek, to zatím nevím.

Určický dres bude oblékat řada nových hráčů, bude určický kolektiv opět dobrým?
Jak jsem řekl, skládáme kolektiv zcela nový a bude-li dobrý to ukáže čas. Samozřejmě uděláme s mými pomocníky u mužstva vše pro to, aby dobrý byl. Mým asistentem je Miroslav Vláčil, vedoucím mužstva František Hýbl.

S kterými hráči budeš moci v krajském přeboru počítat na postech brankářů, obránců, záložníků a útočníků?
Momentálně máme v přípravě brankáře Petra Števulu a Ondřeje Kostelníka, dále trénují obránci Lukáš Zelinka, Ota Cetkovský, Tomáš Lakomý a Marek Zacpal, záložníci František Plajner, Dominik Bokůvka , Marcel Zabloudil, Martin Surala i Petr Haluza a útočníci Patrik Zapletal, Petr Halouzka a Michal Trajer. Snažíme se hráčský kádr ještě vhodně doplnit.

Kdy začala letní příprava, jak je převážně zaměřena, jaké jste už odehráli přípravné zápasy a jaké jsou ještě na programu?
Letní příprava začala po týdnech volna 13. července. První týden jsme měli čtyři tréninkové jednotky a jeden přípravný zápas, zaměřili jsme se na zjištění trénovanosti jednotlivých hráčů a přípravný zápas měl přinést odpověď na otázku, zda jsme vybrali dobré hráčské typy k složení mužstva. S Lutínem jsme prohráli 1:4, ale účel byl splněn. Od 20. červencetrénujeme třikrát týdně, zaměřujeme se na utvoření dobrého kolektivu, což, jak tvrdím, přináší padesát procent úspěchu. Vše musí být samozřejmě podloženo kvalitou. V neposlední řadě se zabýváme nacvičováním herních situací se zaměřením na styl hry, který bychom chtěli uplatňovat. Vyhráli jsme nad Rousínovem 3:2 a.v dalších přípravných zápasech se ještě střetneme s Mostkovicemi a s Litovlí.
Nový ročník krajského přeboru je již rozlosován, s kým, kdy a kde budete začínat a kdy a kde bude na pořadu podzimní derby určických a kralických fotbalistů?
Začínáme doma v neděli 9. srpna v 16.30 hodin s Hněvotínem, derby s FC Kralice na Hané sehrajeme ve středu 23. září od 16 hodin na kralickém trávníku.

Autor: VLASTIMIL KADLEC