Trenér Machala po debaklu s Líšní řízl do sestavy a na lavičce zůstali brankář Jícha, obránce Rus, či ofenzivní záložník Hapal. Došlo i ke změně rozestavení, když se Jan Koudelka z kraje přesunul na pozici podhrotového hráče.

A právě tato změna Prostějov nakopla.

„Podle mě to byl hlavní element vítězství. Koudy tam hrál výborně. Říkal jsem mu, ať pořád střílí a že určitě dá gól. Nakonec dal dva. Chtěli jsme tu sestavu oživit a myslím, že to bylo ku prospěchu,“ pochvaloval si svůj taktický tah trenér Oldřich Machala.

Prostějov navíc opět podržel kapitán Karel Kroupa. Ten využil hned svou první šanci v zápase, když po přihrávce Zapletala nadvakrát překonal brankáře.

„Gólman mi to chytl, ale zůstal jsem v pohybu, takže se mi to podařilo dorazit. Bylo hodně důležité, že jsme vstřelili gól jako první, protože poslední dobou vždycky dotahujeme,“ ulevilo se zkušenému matadorovi.

Prostějov v utkání s Rýmařovem neměl drtivý tlak, ale byl efektivní. Další šance Kroupy po centru Koudelky totiž opět skončila gólem a Hanáci vedli 2:0. Krátce po přestávce na Kroupu navázal Jan Koudelka, který také vstřelil dva góly. Obě branky přitom vstřelil šikovný záložník po hokejových blafácích.

Pro zbytek zápasu zůstávaly už jen dva otazníky. A to, zda některý z domácích hráčů završí hattrick, a jestli Prostějov po dlouhé době udrží čisté konto. První tajenku vyřešil Karel Kroupa, který po parádní akci Hirsche vstřelil svůj třetí gól v utkání. Druhý cíl se už ale Hanákům splnit nepovedlo.

Brankáře Neorala, který chytal na jaře poprvé, připravil v závěru o nulu Tilkeridis.

„Věděli jsme, že na konci může rozhodovat i skóre, takže jsme chtěli dát co nejvíc gólů. Škoda jen, že neumíme udržet čisté konto,“ posteskl si Kroupa.

I tak si ale Prostějov vysokou výhrou zlepšil pošramocené sebevědomí před dvěma klíčovými duely sezony. V sobotu totiž Hanáci nastoupí na hřišti čtvrté Kroměříže a příští pátek doma přivítají Velké Meziříčí, se kterým se přetahují o postup.

1. SK Prostějov – Jiskra Rýmařov 5:1 (2:0)

Branky: 17., 36. a 63. Kroupa, 47. a 52. Koudelka – 86. Tilkeridis. Rozhodčí: Škorbák – Ogrodník, Slováček. ŽK: Fládr, Pančochář, Neoral, Schuster – R. Němec, Šupák, Tilkeridis. Diváci: 420.
Prostějov: Neoral – Machynek, Sus, Schuster, Hirsch – Zapletal, Pančochář (75. Hapal), Fládr (66. Langer), Píchal (64. Šteigl) – Koudelka – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
Rýmařov: Kubját – T. Němec, R. Němec (80. Hleba), Fiala, Furik (64. Dydowicz), Kocúr, Tilkeridis, György, Šupák (68. Piroška), Ondruška, Woitek. Trenér: Milan Furik.