Obce Pivín a Klenovice dělí jen pár kilometrů a vzájemné derby je pro oba vždy vrcholem sezony.

„Ta vesnice je pět kilometrů od nás a je to vždy vyhecované. Přišlo hodně lidí a fotbal byl dobrý. Zvládli jsme to na výbornou. První poločas byl super a ten druhý jsme si to podrželi,“ pronesl spokojený střelec Pivína.

Domácí Sokol rozhodl zápas za úvodních dvanáct minut, kdy soupeři nastřílel tři góly.

„V šatně jsme si říkali, že na ně musíme vletět. Potřebovali jsme vyhrát. Jsme na spodku tabulky navíc to bylo derby. Z prvních tří šancí jsme dali tři góly a pak už se hraje líp,“ cítil Svozil.

Ten už spřádal plány na oslavu cenného vítězství. „Určitě si sedneme v hospodě. Snad hospodský pustí bečku. Ale zítra se jde do práce, takže žádné velké oslavy nebudou,“ usmíval se Jaroslav Svozil mladší, kapitán a syn hlavního kouče Pivína. (ok)

TJ Sokol v Pivíně – TJ Sokol Klenovice 6:1 (4:0)

Branky: 6. a 12. Tydlačka, 9., 32., 48. a 72. J. Svozil – 89. Pokorný. Rozhodčí: Langhammer – Šebesta, Matulík. ŽK: Trajer, Tydlačka – Štěpánek, Všianský, César, Pospíšil. Diváci: 200.

Pivín: Fürst – Švéda, M. Svozil, T. Vrba, Bartoník – Tydlačka (70. Bartoník), Valtr (86. A. Vrba), M. Pospíšil, Šišma – Trajer, J. Svozil. Trenér: Jaroslav Svozil starší.

Klenovice: Klimeš – César (83. Pokorný), Tetkovský, Prášil (46. K. Pospíšil), Popelka – Frys, Slézat, Dreksler, Všianský (63. Grepl) – Rozehnal, Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Více o utkání najdete ve středečním Prostějovském týdnu.