Jak byste zhodnotil zápas s Uničovem?

Jednalo se o typické bojovné utkání s minimem šancí. Musím konstatovat, že jsme do něj vstoupili špatně. Inkasovali jsme z pokutového kopu, prohrávali jsme, ale naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. Výsledek po prvním poločase vcelku odpovídal dění na hrací ploše. Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce šlo jen o to, kdo vstřelí rozdílový gól. Ten jsme vsítili my, a proto jsme vyhráli.

Čekali jste, že na vás soupeř vyrukuje s ostrým presinkem?

Ano, věděli jsme, že Uničov je běhavé a agresivní mužstvo. Museli jsme se jim v tomhle vyrovnat, abychom mohli pomýšlet na tři body. Povedlo se a teď jsme samozřejmě spokojení. Výhra před zimní pauzou potěší.

Hosté šli do vedení po odpískané penaltě. Byla podle vás oprávněná?

Není pochyb o tom, že tam jeden ze spoluhráčů zahrál rukou proti pravidlům. Z tohoto pohledu jasná desítka. Otázkou ale zůstává, jestli tomuto inkriminovanému okamžiku nepředcházel faul ze strany uničovského hráče. To bylo dost sporné. Rozhodčí to ovšem posoudil naopak a pískl penaltu.

Ze hry si však Uničov žádnou šanci nevytvořil. Chtěli jste dnes hrát ze zabezpečené obrany?

Určitě ano. Poslední dobou se na úkor ofenzivy více soustředíme na dobrou a kvalitní defenzivu. I když pak máme trochu problémy s vytvářením brankových příležitostí, dopředu se vždycky něco sem tam ujme.

ČTĚTE TAKÉ: Prostějov se rozloučil s podzimem výhrou nad Uničovem

S profesionální kariérou se loučil Tomáš Hunal. Jak se vám s ním komunikovalo?

Tomáš je velice zkušený fotbalista, který toho už hodně odkopal. Komunikace s ním je proto prakticky automatická. Ví co a jak. Nikdy s ním nebyla žádná potíž.

Máte výhrady k vaší obranné činnosti během ligového podzimu?

Začátek soutěže byl, co se týče defenzivy, velmi špatný. Naše klasická hra zapomínala na bránění a soustředila se jen na útočné akce. Po hloupých výsledcích – jako byla například porážka 0:5 s 1. HFK Olomouc, jsme začali přeci jen více bránit, byť už jsme nebyli zase tak nebezpeční dopředu. Nyní už si myslím, že účel světí prostředky a my hrajeme vzadu poctivě, což se odráží i na výsledcích.

Takže vaše postavení v tabulce mohlo být po šestnácti kolech ještě lepší?

Mohlo, ale pokud se podíváte na tabulku, zjistíte, že její první polovina je strašně vyrovnaná. Podle mého názoru to není úplně zlé, protože odstup od předních příček máme prakticky minimální. Pokud během zimní přestávky dobře potrénujeme, můžeme se tam klidně dotáhnout. Je dobře, že se tak nějak řadíme ke špičce MSFL.

Autor: Petr Komárek