Zřejmě největším překvapením byl příchod ofenzivního záložníka Papouška, který ještě na jaře figuroval na soupisce Slovanu Liberec, kde strávil jedenáct let.

I přestože se v základní sestavě severočeského klubu v jarní části sezony objevil jen dvakrát, Prostějov v něm získal nejzvučnější hvězdu své jedenáctky.

„Prsty v tom má Jirka Liška,“ vysvětluje Papoušek, že mu Hanou doporučil jeho spoluhráč z Liberce Jiří Liška, jinak též prostějovský odchovanec.

„Něco jsem si sháněl, ale nic nepřicházelo. Měsíc jsem trénoval sám, už mě to nebavilo a vzal jsem Prostějov.“

Tomu už pomohl i k první výhře. V sobotní divizní premiéře přestřílel 1. FK Brumov 4:3.

„S výsledkem jsem spokojený, protože padlo hodně gólů a divákům se to muselo líbit. S výkonem to je těžké, byl to můj první zápas po dlouhé době, v Prostějově jsem předtím absolvoval jediný trénink, takže to určitě ještě nebylo ono. Doufám, že se to bude jenom zlepšovat,“ uvažoval Papoušek, který do první ligy poprvé nakoukl v dresu pražské Dukly.

I s ní se pak přesunul do Příbrami, kde na sebe skvělými výkony upozornil nejzvučnější český klub – Spartu. Za ní odehrál 56 zápasů a vstřelil pět branek, postupem času ale z kádru vypadl a odešel hostovat do Jablonce.

Následoval přestup do Baníku Ostrava a krátce nato i do Liberce, kde Papoušek zakotvil na dlouhá léta.

V zimě se uvidí

Po loňské sezoně, která se Severočechům příliš nevydařila, s ním však trenér Liberce Jaroslav Šilhavý přestal počítat a autor šestatřiceti ligových branek si musel začít hledat angažmá. Zkoušel to u prvoligového nováčka ze Žižkova, ale neúspěšně.

„Byl jsem tam na jeden trénink a na jeden zápas, ve kterém jsem odehrál poločas. Ani jsme se pořádně nepotkali s balonem a jel jsem domů, takže nevím, jestli to byla zkouška,“ vrátil se k letnímu intermezzu v týmu, který vede Martin Pulpit vyznávající silové pojetí fotbalu.

Možná i proto vzal čtyřiatřicetiletý technik zavděk divizí v Prostějově.

„Nevěděl jsem, co mě čeká. Ale pro mě je důležité, že budu hrát a mít zápasové zatížení. V zimě se uvidí, co bude dál,“ naznačil, že by ve vyšších soutěžích ještě chtěl někdy naskočit.