Domácí do zápasu vstoupili nejen s novým trenérem Ladislavem Stratilem, který na lavičce nahradil Stanislava Matýsku, ale i s velkým nasazením. Jenže přestože zkušenějšímu soupeři nedali nic zadarmo, do velkých šancí se v prvním poločase nedostávali.

Ve 30. minutě si před brankářem Kmecikem zpracoval dlouhý balon Klvaňa, ale klička gólmanovi se mu už nepovedla. Na druhé straně se k zakončení dostal Martin Dostál, ovšem největší šanci hostí v první půli utnul odmávaný ofsajd. V ne zrovna pohledné první pětačtyřiceti­minutovce tak fotbalové labužníky nadchly jen dvojité housle Jana Hostaši, který se objevil netradičně na postu krajního záložníka.

To druhý poločas už nabídl kvalitnější podívanou. Odstartovala ho utažená střela hostujícího Smětáka, kterou ale ještě krásnějším zákrokem vyrazil Bělík na roh. Domácí pak na hřiště poslali střídajícího Ondrouška a brzy se ukázalo, že kouč Stratil měl šťastnou ruku. Zkušený fotbalista totiž ofenzivu domácích pořádně rozhýbal.

V 75. minutě utekl ofsajdové pasti a před prázdnou bránou pobídl Šiguta ke skórování. Opatovický útočník už měl snadnou práci a míč dopravil do sítě – 1:0. Později si oba role vyměnili, ale Ondrouška po Šigutově přiťuknutí skvěle zablokoval zadák Bílý. Ten tak zároveň založil protiútok, na jehož konci se hosté dočkali své trefy.

Ve skrumáži před bránou slavil úspěch důraz Jana Smětáka, který devět minut před koncem zápasu srovnal. Opatovice se v závěru zaměřily zejména na ubránění cenné remízy, která je hlavně z psychického hlediska velice důležitá.

Rozdílná nálada po zápase na obou stranách odpovídala teoretickým předpovědím, které jasně favorizovaly hostující mančaft. „S výsledkem ani s předvedenou hrou nemůžu být spokojený. Zklamalo mě nasazení, ve kterém jsme se domácímu celku vůbec nevyrovnali," řekl po duelu kouč Konice Roman Jedlička.

Trenéra hostujícího celku rozčílil i výkon hlavního arbitra, který prý neměl jednotný metr. „Třetí nebo čtvrté utkání po sobě jsme narazili na špatného rozhodčího, který si jednou pískne to, pak zase tamto. Ale sami jsme k tomu utkání přistoupili velice laxně. Hráči si možná při pohledu na tabulku myslí, že to tam bude padat samo. Tak to ale není. Proti takovým soupeřům se nemůže hrát na krásu," doplnil.

To domácí kouč byl z výsledku doslova nadšený. „Myslím, že kluci podali výborný kolektivní výkon a s těžkým soupeřem uhráli bod, který se počítá. Šlapali naplno, na hřišti odevzdali maximum. Za to je musím pochválit," uvedl trenér Stratil.

„Hráli jsme ze zajištěné obrany, proti takovému soupeři nemůžeme hru moc otevírat. Myslím si, že to byla spravedlivá remíza," dodal nový trenér opatovického celku.

FKM Opatovice – Sokol Konice 1:1 (0:0)

Branky: 75. Šigut – 82. Směták. Rozhodčí: Dorušák – Kopecký, Svozil. ŽK: Šigut – Schön, Cetkovský, Řehák, Klobáska, Směták, Bednář. Diváků: 140.

Opatovice: Bělík – Rolinc, Bartošík, Pala, Novotný – Hostaša, Stratil, Gerhard, Strnadel, Klvaňa – Šigut. Trenér: Ladislav Stratil.

Konice: Kmecik – Bílý, Cetkovský, Řehák, Růžička – Klobáska – Dostál, Bednář, Schön, Směták – Novotný. Trenér: Roman Jedlička.