Šest gólů Prostějov naposledy inkasoval ještě ve druhé lize, do které by se nyní rád vrátil. S takovou defenzivní hrou, jakou „eskáčko“ v posledních třech kolech předvedlo, ale může na postup pomýšlet jen těžko.

„Hráči by se měli zamyslet. Jak bráníme a kolik prostoru necháváme soupeři, to jsem neviděl,“ zlobí se trenér Machala, jehož tým v posledních třech duelech inkasoval jedenáct gólů.

Podle obránce Aleše Schustera je pro hráče výhodou, že další zápas po šestigólovém debaklu odehraje Prostějov už ve středu.

„Aspoň nebude čas se v tom babrat. Ale musíme se si z toho minulého zápasu také něco vzít. Nemůžeme dostávat takové góly jako proti Líšni,“ ví dobře zkušený stoper.

Pozor si Prostějov musí dát především na vstup do utkání. Ten Hanáci proti Líšni vůbec nezvládli a po třinácti minutách prohrávali 0:2.

„Určitě to začalo tím laxním vstupem. Je to už takové naše pravidlo, že nám ty začátky nevycházejí. Místo abychom na ně na začátku vlétli, když hrajeme doma, jen dostaneme soupeře na koně,“ nechápe Schuster.

Podobnou facku doma Prostějov schytal i na podzim, když Hanáci po mizerném výkonu podlehli Hulínu 0:3. Tahle porážka ale paradoxně nastartovala skvělou sérii Prostějova, který se pak díky skvělým výsledkům ve zbytku podzimu vyšvihl do čela tabulky.

Něco podobného by trenér Machala rád zopakoval, i když dobře ví, že se jeho mužstvo tehdy nacházelo v odlišné situaci.

„Teď je to trochu jiné. Tehdy to byl začátek soutěže a byli jsme čtvrtí nebo pátí. Ten tlak nebyl takový. Teď musíme postoupit a každý zápas vyhrát, což my zatím nezvládáme,“ cítí prostějovský kouč.

Zda jeho svěřenci proti Rýmařovu odčiní páteční výprask, se ukáže ve středu od 17 hodin.