„Do Prostějova jsem došel ještě v době, kdy byl v divizi. Bohužel jsem odehrál jen pět kol a poté jsem se nepříjemně zranil. Začátky v 1. SK byly pro mne právě kvůli tomu velmi těžké. Ale poslední půl rok mi to vynahradil. Konec mého působení byl o poznání lepší, jsme druhý tým MSFL a i mě osobně se herně dařilo. Prostějovský kádr je velmi zkušený a kvalitní. Myslím si, že kdybychom neudělali pár chyb, tak jsme mohli být klidně první," zhodnotil své působení v Prostějově Petr Papoušek.

O odchodu do Liberce se záložník 1. SK dozvěděl těsně před Vánoci. Původně měl v prostějovském dresu dohrát celou sezonu, ale nabídka na trenérské angažmá u libereckého dorostu přišla nečekaně brzy.

„Musím přiznat, že rozhodnutí bylo pro mě velmi těžké. Samozřejmě se těším na nové působiště a hlavně na trenérskou funkci. Ale podzim se mi na trávníku poměrně povedl, takže jsem si říkal, jestli neodcházím příliš brzo. Nakonec rozhodla starost o budoucnost. Nevím, jak dlouho bych ještě mohl hrát. Snad se časem ukáže, že má volba byla správná. Ještě dnes nad ní dost přemýšlím," popisoval Papoušek, jaké dilema musel v prosinci řešit.

Na svůj nyní již bývalý tým rozhodně nezanevře a i nadále plánuje udržovat kontakty s prostějovskými hráči.

„Doufám, že se kluci dostanou na první místo v MSFL. Myslím si, že by si to zasloužili. Můj odchod přišel dost náhle, takže jsem se nestačil ani pořádně rozloučit. Volal jsem si jen s Michalem Pospíšilem a rozhodně ještě několika spoluhráčům zavolám. Rozlučka jako taková zatím neproběhla, ale trenér Jura mi říkal, ať se určitě stavím. Jak budu mít trošku volného času, tak jeho pozvání využiju a rozlučku napravím," smál se nový trenér libereckých mladíků.

Papoušek nemění jen město, ale především svou roli ve fotbale. Už nebude běhat po trávníku, ale naopak bude řídit mužstvo z lavičky.

„V Liberci budu trenérem dorostu do šestnácti let, za což jsem rád. Už jsem jednou trénoval na Slovensku a hodně mě to bavilo. Doufám, že i v novém angažmá budu spokojený. Chci předat něco z toho, co umím dál. Navíc to, že jde o dorost je pro mne velká výzva. Snad se mi potvrdí správnost mého rozhodnutí," těší se do nové práce zkušený fotbalista Papoušek.

On sám prošel týmy jako Sparta Praha, Slovan Liberec nebo Baník Ostrava, své zkušenosti chce předávat dál. „Člověk si něco vezme od každého trenéra, pod kterým hrál. Prostějovský František Jura nebude žádná výjimka, určitě použiju i něco z jeho praktik," prozradil Petr Papoušek.

Z hanáckého týmu se mu odcházelo těžko a nejvíce mu budou chybět přátelé, které zde získal.

„Z Prostějova budu nejvíc vzpomínat na lidi, kteří se kolem mne pohybovali. Na kluky z kádru, bylo tam fajn," uzavřel bývalý záložník Papoušek.