Mostkovice – Jesenec 1:1 (1:1)

Už od prvních minut bylo jasné, že se diváci rozhodně nudit nebudou. Oba týmy vlétly do zápasu ve vysokém tempu. Přesto však byli v úvodních pasážích nebezpečnější kombinačně lepší hosté. Postupným útokem se hladce dostávali až k šestnáctce, kde však naráželi na dobře pracující obranný val, případně volili střely ze střední vzdálenosti, které povětšinou mířily hodně mimo.

Jaroslav Karafiát se trefil z přímáku

Jesenečtí z úvodního tlaku nevytěžili nic, a tak udeřilo na druhé straně. V 29. minutě se domácím naskytla výhoda přímého kopu s dobrých pětadvaceti metrů. Nejprve Radim Karafiát zakroutil svůj jedovatý pokus těsně mimo, ovšem kop se pro předchozí nepřístojnosti ve zdi opakoval. Napodruhé to zkusil pro změnu levačkou jeho bratr Jaroslav, a to úspěšně! Jeho střela mířící do levého horního rohu byla tečována do protisměru a hostující golman byl prakticky bez šance.

Burian šajtlí vyrovnal

Odpověď Jesence na sebe však nenechala dlouho čekat. Po půl minutě se efektní a zároveň efektivní „šajtlí“ z hranice šestnáctky blýskl Bronislav Burian.

Druhá půle ve svém součtu přinesla více šancí, než ta první. Jesenec se s postupem času dostával do křeče, naopak Mostkovice občas vážně zahrozily ze standardek, nebo rychlých brejků.

Nejblíže ke gólu byl na hostující straně jejich jediný střelec Burian, který se po parádní kolmici za obranu ocitnul sám před golmanem. Svou možností však trestuhodně pohrdnul.

„Tady se lámal chleba. Kdybychom tuto šanci proměnili, výsledek bychom už pak pravděpodobně dokázali udržet,“ poznamenal nejlepší hráč na hřišti Tomáš Ullmann.

Rozhodnout mohli Mostkovičtí

Rozhudující zásah mohli přidat i Mostkovičtí. Střelce prvního gólu Karafiáta v dobré pozici vychytal jesenecký golman Antonín Hradil.

„Na konci jsme už hráli vabank, s čehož pramenilo i několik šancí na domácí straně,“ poznamenal k závěru trenér Jesence Jaroslav Ullmann.

„Celkově však náš výkon nebyl úplně optimální – hlavně v koncovce. Svou roli hrála i skutečnost, že soupeř nechtěl hrát, nakopával balony, a ani terén nebyl úplně ideální,“ uzavřel Ullmann svoje hodnocení.

„Jesenec hraje o postup a je fyzicky nadupaný. Klobouk dolů před našimi kluky, kteří s nimi drželi krok. Zápas jsme mohli jak vyhrát, tak prohrát, šance v závěru na to byly. Zisk jednoho bodu neřeší nic pro nás, ani pro soupeře. Nám nezbývá, než se poprat o další body v Opatovicích. Myslím, že v tomto zápase máme šanci uspět“, přidal svoje hodnocení domácí trenér František Piňos.

Branky: 29. J. Karafiát, 30. Burián. Diváků: 237. Mostkovice: Lukáš - O. Zapletal, Cigr, M. Vojtíšek, Skřebský - Šlambor, Milar, Kroupa, J. Karafiát - J. Karafiát, Dadák.Trenér: František Piňos.
Jesenec: Hradil – Burián, Tyl, Tichý Petr st., Klicpera – Ullmann, Horák (38. Václavek), Čížek, Konečný - Tichý Petr ml., Tichý Jiří. ŽK: Skřebský, Vojtíšek, Milar, J. Karafiát - Horák, T. Ulmann, Čížek. Rozhodčí: Odstrčil, Sigmund, Menšík.