Hodně bláznivý zápas byl duel Velkých Losin s vedoucím celkem krajského přeboru. Ačkoliv se před utkáním oba trenéři zaklínali, že budou hrát zezadu a velmi takticky, utkání se častokrát zvrhlo v hodně otevřený fotbal. Pokud by kamery mířily na oba trenéry, mohli by diváci sledovat, jak blízko byli oba lodivodové k infarktu.

A není divu. Kralice třikrát dokázaly vyrovnat skóre: to omývali domácího trenéra Romana Maňku. Losiny ale necelé dvě minuty před koncem šly opět do vedení po hrubce kralické obrany: to zase křísili kouče hostů Františka Juru.

Utkání mělo tři zásadní momenty.

Hosté neuhlídali nejlepšího střelce přeboru Petra Navrátila, který si po čtvrthodince hry vyskočil v malém vápně na centr Krejčího a hlavou zařídil první gól utkání a svůj devatenáctý v sezoně. Nutno podotknout, že Mojda dává góly tak snadno…

Druhým okamžikem, který vyčníval, byl třetí gól Kralic. Pavel Valtr vystřelil poměrně ušmudlanou střelu asi ze dvaceti metrů, domácí gólman míč chytil, ovšem patrně černá magie způsobila, že mu míč vypadl a došoural se za brankovou čáru.

A do třetice: také hosté měli svůj černočerný okamžik. Chvíli před koncem se do obrany hostů řítil Šinogl s Navrátilem, kraličtí obránci Kocourek s Dostálem se srazili, upadli a Šinogl tak měl cestu do šestnáctky umetenou. K překvapení všech nenahrál Navrátilovi, ale mazácky poslal míč pod břevno.

Fotbalová divočina tak přinesla sedmý gól.

„Když jsme potřetí vyrovnali, říkal jsem si, že bod bude dobrý, protože dnes jsme neměli na to, abychom Losiny porazili. Ale pak uděláme takovou hrubku v obraně,“ zoufal si kralický kouč František Jura.

„Že dáme Kralicím čtyři góly, to mě ani ve snu nenapadlo. Měli jsme tentokrát štěstí, zlomili jsme zápas na konci. Přitom, když náš gólman pustil třetí gól, což byla neuvěřitelná chyba, bál jsme se o výsledek,“ přiznal losinský trenér Roman Maňka.

Kromě sedmi gólů měly oba týmy i řadu dalších velkých šancí, především hosté. V první půli ve vápně Homola trefil neatakován gólmana, chvíli po přestávce Zdeněk Petržela vyslal z hranice vápna bombu těsně vedle tyče. Střelec třetí kralické branky Valtr mohl svůj tým poslat tři minuty před koncem do vedení, když se dostal do vápna a vystřelil, opět vedle.

„My měli velké šance v první půli, ale nedali jsme, kluci trochu znervózněli a pak jsme nehráli náš standard. Soupeř naopak bojoval jako o život, rval se o výsledek. Musím Losinským pogratulovat k výkonu,“ konstatoval Jura.

Sokol Lázně Velké Losiny – FC Kralice na Hané 4:3 (1:1)

Branky: 15. Navrátil, 55. Vývoda (p.k.), 68. Němeček, 89. Šinogl – 35. Kocourek, 64. Dostál, 74. Valtr. Rozhodčí: Knoll – Vičar, Slabý. ŽK: Němeček, Šinogl – Petržela, Trnavský, Kocourek, Poláček. Diváků: 130.
Velké Losiny: Neoral – Němeček Král, Strnad, Neumann (79. Musil)– Šinogl (90. Šabo), Smrž, Šimák (83. Nedvěd), Vývoda, Krejčí – Navrátil. Trenér: Roman Maňka.
Kralice: Kofroň – O. Petržela, Trnavský, Kocourek, Dostál – Pořízka, Růžička, Pazdera (35. Z. Petržela), Homola (52. Valtr) – Poláček, Borovský (88. R. Petržela). Trenér: František Jura.

Dejte losinským fotbalistům hlas v anketě ZDE

tabulka