Mužstvo Určic pojede k utkání do Přerova.

„Nechci spekulovat o tom, zda se mělo hrát už dřív nebo ne, naše hřiště vcelku regulérní bylo, ale zanechané stopy by byly jistě značné. Po zimě byla v trávě ještě plíseň, a kdybychom to měli rozbít… A fotbal se hraje pro lidi, čím je prostředí na hřišti příjemnější, tím lépe. Když je hrací plocha v dobrém stavu a je pěkně, na fotbal se příjemněji dívá a to je směrodatné,“ je přesvědčený určický trenér Svatopluk Kovář.

„Jsme velice zasaženi nedávnou velmi nepříjemnou událostí,“ pokračoval neradostně kouč Kovář. „Když bylo zahájení jarní části krajského přeboru odloženo poprvé, vyjednali jsme si jako náhradu přípravný zápas ve Slatinicích. V 55. minutě byl Radim Vaněk postižen dvojnásobnou zlomeninou nohy, vedli jsme 2:0 jeho brankami… Zápas už dál nepokračoval. Jedná se o jednoho z našich klíčových fotbalistů, není hráče, který by ho v naší sestavě na postu defenzivního záložníka nahradil. Nebudeme moci v Přerově počítat ani s dvěma našimi potrestanými, s Petrem Ullmannem a Michalem Trajerem. A soupeř bude těžký, jeden z nejlepších v soutěži. Velice bychom potřebovali víc hráčů, posílit bychom měli všechny naše řady. Přestupní termín skončí až 6. dubna, ale fotbalistů je málo a vybírat si, to už nelze vůbec…“ vystihuje situaci na hráčském trhu Svatopluk Kovář.

Určičtí mají pro A-tým zatím jen 14 hráčů. Jsou to brankáři Nejezchleb a Miler, obránci Dokoupil, Ullmann, Žáček, Mlčoch, Kocourek a Hradečný, záložníci Javořík, Svozil, Havlena a Škoda a útočníci Trajer a Žídek.

Kraličtí vyrazí do Dolan

Kraličtí fotbalisté se poperou o první jarní body v Dolanech. „Můj názor na odkládání začátku jarních bojů o body není jednoznačný. Byli jsme na premiéru připraveni a měli jsme ji absolvovat doma,“ uvažuje kralický lodivod František Jura. „Ale hřiště bychom jistě nepěkně rozbili. Takže rozhodnutí o posunutí letošního začátku jsem bral. Nyní budeme začínat v Dolanech, ale i zvenku je třeba vozit body. A nebojíme se, pro body pojedeme. Také se na tento zápas těšíme, Dolanští totiž hrají otevřený fotbal, a tak bude duel asi pěkný, “ dodává Jura.

„Museli jsme nejprve uvažovat, jak nahradíme naše tři zraněné hráče, Ondřeje Petrželu, Matěje Vybírala a Víta Smýkala,“ informoval dále člen výboru FC Kralice na Hané Ladislav Dudík.

„Posledně jmenovaný pravděpodobně ukončí svou aktivní fotbalovou činnost, Matěj byl v listopadu na operaci a rehabilituje, Ondřej je s nártem už také tři měsíce mimo hru. A aby toho nebylo dost, před dvěma týdny si ještě zranil rameno Zdeněk Halenka a myslím, že bude chybět půl sezony. Měl se nám vrátit z hostování v Protivanově Martin Dostál, ale nakonec jsme mu umožnili pokračovat v divizním dresu a pustili ho na další hostování do Boskovic. S dalším kralickým hráčem Stanislavem Šmídem, který hostoval v Protivanově, ale budeme moci počítat a do sestavy zařadíme také uzdraveného Michala Trnavského i Jana Dočkala z Tovačova, který u nás nakonec nebude jen hostem, stal se naším hráčem. Po delším léčení se vrátil mezi spoluhráče také Martin Neoral. Chtěl bych vzkázat do Určic, že nás všechny velmi zasáhlo těžké zranění Radima Vaňka, známe ho jako výborného kluka i fotbalistu. Přejeme mu úspěšné a co nejrychlejší uzdravování,“ vyjádřil se velmi upřímně Ladislav Dudík.

Dresy FC Kralice na Hané budou moci oblékat brankáři Kofroň a Kaštil, obránci Répal, Ohlídal, Dočkal, Šmíd, Liška a Trnavský, záložníci Valtr, Růžička, Roman Petržela, Dostál, Bukovec, Pazdera, Neoral a Kratina a útočníci Zdeněk Petržela a Lehký, po uzdravení ještě Ondřej Petržela, Halenka a Vybíhal.

Čechovice se utkají se Slatinicemi

Čechovický tým bude hostit Slatinice. „V odloženém kole jsme měli hrát v Náměšti na Hané, takže naše hřiště by zůstalo uchráněno,“ uvažuje trenér TJ Sokol Čechovice Jan Pešek.

„Ale Náměšťští byli asi rádi a já si myslím, že je ideální, když jsou pro utkání hřiště v co nejlepším stavu. Vzhledem k odkladům se tedy bude hrát až do 20. června, přestávka bude krátká. Na letní přípravu bude s přihlédnutím k dovoleným času hodně málo. Podmínky budou mít ale všichni stejné. Utkání se Slatinicemi bychom měli vyhrát, budeme mít ale zřejmě potíže s obsazením postu brankáře. Příležitost asi tentokrát dostane dorostenec.“

Vrahovice budou hostit Býškovice

Vrahovičtí zahájí v sobotu doma s Býškovicemi. „Ani naše hřiště nebylo zcela v ideálním stavu,“ vzpomíná předseda fotbalového oddílu TJ Sokol Vrahovice Josef Dostál, „ale nyní je už v pořádku. Potřebujeme získávat body, ale změn k lepšímu jsme se v našem hráčském kádru nedočkali. Potíže máme zejména s gólmany, Mačkal zřejmě zůstane ve Smržicích, snad budeme moci počítat s Prachařem z Čechovic.“

VLASTIMIL KADLEC