„Ano, máte dobré zdroje. Tomáš Vaclík jde na testy do West Bromwiche a všechny okolnosti bych se měl dozvědět v pátek. Pokud se domluvíme, měl bych se od ledna zapojit do přípravy,“ potvrdil zvěsti Vítek.

Zájem z vyšší soutěže ho samozřejmě potěšil, zatím ale zůstává klidný.

„Beru to tak, že podobných nabídek jsem měl již několik. I když testy dopadly výborně, vznikl problém mezi kluby, které nedohodly na finančních prostředcích,“ přistupuje opatrně.

Za nynější vyhlídky vděčí hlavnímu kouči Vrchoviny Richardu Zemanovi, který si jej po čtyřech odehraných kolech přivedl do Nového Města na Moravě.

„Dostali jsme osm vesměs laciných branek a rozhodl jsem se pro změnu. Reference na Honzu byly takové, že je ho škoda na dvojku. V Konici měl ale smůlu, že měl před sebou vynikajícího Kmecika, který je dlouhodobě divizní elitou. Svými výkony však předčil naše očekávání,“ neskrýval nadšení Zeman.

Osm vychytaných nul

Za vše hovoří osm vychytaných nul a pouze šest inkasovaným branek ve dvanácti zápasech, třiadvacet bodů a posun ze šestnácté až na devátou příčku. „Byla to trefa. Suverénně řešil těžké střely i centry, na mužstvo působil strašně jistým dojmem a útočníci z něj měli respekt. I z jeho rozehrávky, kdy překopne celé hřiště a rukou dohodí za půlku, jsme dokázali hodně vytěžit,“ vyjmenoval přednosti Zeman.

Právě Zeman stal na počátku kontaktů Viktorky s Vítkem. „Kamarádovi Martinu Pulpitovi jsem na něj dal tip, protože shání brankáře. Je známý tím, že rád hledá v nižší soutěži. Definitivní to ale ještě není, navíc by s tím musela souhlasit Konice,“ prozradil kouč Vrchoviny.

Trenér mateřské Konice dal nicméně najevo, že při mimodivizních nabídkách nebude stát hráčům v cestě. „Vím o nabídkách na Honzu Vítka i další hráče. Pokud by šli někam výš, tak půjdou, pokud ne, tak zůstávají v Konici, kde mají asi nejlepší podmínky v okolí pro fotbalový růst,“ vysvětlil Karel Procházka.

JIŘÍ MOŽNÝ