Fotbalisté 1. SK hostí MFK Frýdek-Místek a těžko mohou hledat pro obnovenou premiéru v MSFL atraktivnějšího soupeře.

Tradiční prostějovský klub se ve třetí nejvyšší soutěži představí na domácím hřišti poprvé od června roku 2004. Shodou okolností právě v sezoně 2003/2004 z MSFL sestoupil jak patnáctý Frýdek-Místek, tak poslední LeRK Prostějov.

Zatímco „Lipině", jak se frýdecko-místeckému klubu přezdívá, se povedlo vrátit na třetiligová kolbiště za dva ročníky a v posledních letech patří tradičně k nejlepším týmům soutěže, cesta Prostějova byla daleko trnitější.

Nyní se však vrací ve velké síle a s napětím očekává svůj první domácí zápas.

Sedm set lidí na krytých sedačkách

Od posledního divizního ročníku se mohou diváci těšit na řadu vylepšení. Tím nejzásadnějším je nová krytá tribuna na východní straně, která pojme 460 diváků. Celkově se tak do ochozů stadionu Za Místním nádražím vejde na kryté sedačky na sedm stovek fanoušků, celková kapacita by se měla pohybovat okolo tří tisíc diváků. Poslední úpravy se prováděly i během tohoto týdne.

„Ještě chybí nějaké malé dodělávky, ale tribuna už bude plně funkční. Udělali jsme všechno pro to, aby lidé přišli a cítili se u nás dobře," uvedl generální sportovní manažer klubu František Jura.

„Věřím, že aktraktivní soupeř, očekávání prostějovských fanoušků i pěkné počasí se přetaví v perfektní kulisu," podotkl Jura.

Kromě tribuny bude poprvé v permanenci také nový trávník. Jeho položení se neobešlo bez komplikací, část chytla plíseň a musela se přesazovat. Nakonec ale bude připravený.

„Vzhledem ke všem problémům, které nás provázely, je stav hrací plochy výborný. Udělalo se naprosté maximum," pochvaloval si Jura.

Tomu už tak nic nebrání v tom, aby se mohl soustředit na sportovní výkon svého mužstva.

I tady se ale Prostějov potýká s problémem, kterým je zranění několika zkušených hráčů.

„V minulém zápase nehráli Tomáš Kazár ani Michal Pospíšil, navíc se zranil Lukáš Zelenka. Momentálně to vypadá tak, že Pospíšil na Frýdek určitě nebude, u Kazára a Zelenky doufám, že se stihnou dát do pořádku. Zřejmě se ale o jejich nasazení rozhodneme až těsně před zápasem," přemítal šéf prostějovské lavičky.

Atraktivní duel za dvacku

Síly soupeře si je moc dobře vědom.

„Je to mužstvo, které v minulé sezoně hrálo až úplně do konce o postup. Mají velmi kvalitní kádr a bude to těžký soupeř po všech stránkách. Nám se podařilo zvládnout dva venkovní zápasy, ale teď před námi stojí neméně těžký úkol," poukázal na čtyři body ze dvou úvodních kol. Stejný počet má ale i Frýdek-Místek, který chce i letos atakovat postupové příčky.

„Mají se soutěží bohaté zkušenosti, dlouhodobě se snaží postup. Mají dobře poskládaný mančaft, ve kterém figuruje hodně zkušených hráčů. Viděli jsme jejich zápas v Kroměříži i některé momenty z utkání se Slováckem B, se kterým stejně jako my dokázali otočit nepříznivý vývoj," upozornil Jura na houževnatost celku vedeního Milanem Duhanem.

Prostějov by přesto chtěl ukázat, kdo bude hrát před vlastním publikem.

„Budeme se snažit být aktivní. Mělo by jít znát, že hrajeme doma. Chtěli bychom se tlačit do koncovky, ale zase nechceme jen bezhlavě útočit. Věřím, že bychom mohli Frýdek ohrozit našimi rychlými kontry, které se nám zatím daří," nastínil možnou taktiku prostějovský kouč.

Utkání začíná v 16.30, vstupné bude činit stejně jako v minulé sezoně lidových 20 korun.

O soupeři: MFK Frýdek-Místek

Počátky dnešního MFK sahají do roku 1921, kdy byl ddíl založen jako Karlovohutní fotbalový klub. V roce 1976 postoupil do nejvyšší československé soutěže, kde strávil jednu sezonu. Poté se pohyboval zejména ve II. lize, odkud sestoupil až v roce 2000. V minulé sezoně sváděl urputný boj o návrat s 1. HFK Olomouc, z vítězství MSFL se nakonec radoval tým z olomouckého předměstí. Letošní sezonu odstartoval Frýdek-Místek remízou v Kroměříži a domácí výhrou se Slováckem.

Lístky na Sigmu jdou do prodeje

Před dnešním soubojem s Frýdkem-Místkem začne 1. SK Prostějov prodávat vstupenky na středeční pohárové derby s prvoligovou Sigmou Olomouc. Zájemci je mohou zakoupit v pokladnách prostějovského klubu. Cena vstupenky byla stanovena na 30 korun.