„Naštěstí má takovou krizi jako my víc týmu. Už nyní je však rozhodnuto, že o záchranu se porve pět nebo šest mužstev a je jen na nás jak se k tomu postavíme. Momentálně máme tragický přechod do útoku a finální fáze? O té se nedá ani mluvit. Standardky jsou taky příšerné," zlobil se trenér Konice Roman Jedlička. Ten nedělní zápas sledoval jen z tribuny, protože za své výroky v Medlově dostal stopku na dva zápasy.

Samotný duel začal vyrovnaným fotbalem. V prvních dvaceti minutách měla Konice mírně navrch. Bláha se navíc dostal sám před gólmana, ale nedokázal dát do své střely dostatečnou razanci. Hosté se postupně probudili a převzali otěže celého zápasu. Těsně před koncem poločasu navíc otevřeli skóre. Po křídle se dostal do útoku Stokláska a centroval přímo na Kratochvílovu hla­vu.

„My jsme v prvním poločase zbytečně moc faulovali a hráli nepřesně. Konice naštěstí standardky nevyužila. Poté jsme měli několik slibných šancí v podání Koplíka či Matušíka, branku dal ale až Kratochvíl," popisoval první půli kouč Želatovic Pavel Hošek.

Druhý poločas navázal na ten první. Obě mužstva se pohybovala především mezi šestnáctkami. Šancí nebylo příliš. Vyrovnat mohl Čižmar, ale nepřehodil brankáře Čecha. Definitivní výhru Želatovicím pak až v poslední minutě zajistil Stokláska, když poslal míč k levé tyči.

„Škoda, že jsme nedali druhou branku dřív, bylo to zbytečně velké drama. Domácí kousali, ale naštěstí jen po šestnáctku," oddychl si trenér Hošek.

„Šance měly oba týmy, nám se bohužel nyní moc nedaří. Všechny situace řešíme nestandardně a navíc nemáme pevný kádr, kvůli nemocem, zraněním nebo práci hráču vždy hrajeme v jiném složení," zlobil se Roman Jedlička.

Sokol Konice – FC Želatovice 0:2 (0:1)

Branky: 43. Kratochvíl, 90. Stokláska. Rozhodčí: Sedláček – Boháč, Konečný. ŽK: Kořenovský – Matušík.

Konice: Machač – Rus, Čižmar, Bílý (82. R. Řehák), Drešr – Kamený (75. Procházka), T. Sedláček (46. T. Sedláček), Kořenovský, Schön – T. Řehák, Bláha. Trenér: Roman Jedlička.

Želatovice: Čech – Koplík, Mackovík, Němec, Liška (62. Zehnálek) – Kratochvíl, Matušík, J. Jemelka, Kašpárek (75. Bernard), Stokláska – Calábek (83. S. Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.