Pestré startovní pole

Vzhledem k tomu, že se Kostelečtí pustili na opravdu neprobádanou půdu, vypadá účastnická listina velmi zajímavě. Na pozvání reagovaly kluby prakticky z celého území bývalého Československa a nakonec se jich přihlásilo osm. Včetně dvou domácích výběrů tak čítá startovní pole solidních deset výběrů.

„Myslím, že na první ročník to není zlé číslo. Navíc se jedná vedle dvou výše zmíněných slovenských celků a družstva z celé Moravy. Zároveň je to pro nás i velký závazek. Musíme se jim za jejich důvěru odpovídajícím způsobem odvděčit," prozrazuje dále Píchal.

Vedle Košic a Trebišova, se na kosteleckém pažitu představí Komety Brno, Kotouč Štramberk, TJ Šumperk, Kopačky Osek nad Bečvou, FK Nové Sady, TJ Nedašov a dva domácí týmy. Ty jsou rozlosovány do dvou základních skupin, které se odehrají v sobotu a z nichž postoupí do druhého dne osm týmů. Ty čekají dvě čtvrtfinálové grupy po čtyřech týmech, ze kterých se posunou dva nejlepší celky do semifinále.

Hanácká Kopačka 2012

O zábavu je postaráno

Hanácká kopačka by však neměla být jen o fotbale, cílem organizátorů je, aby se účastnice na Hané i bavily. Na sobotní večer tak připravili diskotéku s vyhlášenou dvojicí regionálních šoumenů DJ Bartenderem a Couple DJs, kteří slibují zajímavou živou šou.

„Pro všechny účastnice turnaje je vstup volný. Pro širokou veřejnost jsme pak zvolili lidové vstupné 40 korun," informuje dále Stanislav Píchal. Z občerstvení bude k dispozici točené pivo z Pivovaru Černá Hora, který má také široký sortiment lahodných limonád, včetně legendární kombajnérky. „V sobotu se bude navíc přímo v areálu otáčet na rožni selátko a k chuti přijdou jistě i makrely nebo žebírka," prozradil něco z chystaného menu šéf FC.

Zbývá tak už jen dodat, že sobotní fotbalový program začíná úderem desáté hodiny ranní, o den později je výkop prvního utkání naplánován na 9:00 a finálový zápas by měl začít v 15:00 hodin. ⋌(pr)