Koničtí preferují především pečlivou defenzivu, kdy v posledních sedmi utkáních doma udrželi hned pětkrát čisté konto a inkasovali pouhé dvě branky.

Nyní jejich obranu prověří Blansko, jež se prezentuje útočným skóre 13:12 a zatímco loni bojovalo po většinu jara o záchranu, nyní se vyhřívá na druhém místě tabulky.

„Očekávám velmi vyrovnané utkání. Využívají krajní záložníky a jejich styl je velmi podobný našemu. Navíc mají nebezpečného Karáska, který je silný v šestnáctce,“ vyjádřil se konický kouč Karel Procházka.

Právě Jan Karásek je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem týmu. Další tři zásahy si pak připsali Libor Němec a David Bednář.

„Němce si pamatuji. Je kvalitní, ale trochu nervově labilní a co se týče útoku, vše tvoří Karásek,“ doplnil Procházka.

Statisticky řečeno jsou však přes ofenzivní nebezpečí ze strany Blanska favoritem domácí. Z předchozích čtyř utkání tři vyhráli a jednou remizovali. To vše při skóre 6:2.

„Tehdy ale byli v jiné pozici. Loni sestoupili z MSFL a zachraňovali se,“ nepřeceňuje trenér předchozí výsledky s tím, že hosté mají nebezpečné standardky.

Totéž se ale dá říci i o domácích. Centry Petrů Rajnohy a Vorala znamenaly výhry nad Vrchovinou, Třebíčí, Valašským Meziříčím či právě na jaře proti Blansku.

„Letos nám to tam padá, ale speciálně je nepřipravujeme,“ poznamenal Procházka.

Výkop duelu 7. kola je stanoven na šestnáctou hodinu a s největší pravděpodobností se nebude hrát na umělé, ale přírodní trávě. Střelcem posledního dvojzápasu byl se dvěma brankami stoper Jaromír Rus, nyní opora konického béčka.

Pravděpodobná sestava Konice: Kmecik – Koutek, Vala, Řehák, P. Křeček – Rajnoha, Klobáska, Voral – J. Navrátil, J. Blaha, Schön. Trenér: Karel Procházka.

Jiří Možný