Ještě dlouhé minuty po zápase seděl na lavičce a hleděl směrem k prázdným tribunám. V té chvíli přemýšlel, zda nešlo o poslední zápas jeho kariéry.

Těsně před startem letní přípravy se osmatřicetiletý útočník rozhodl. Jeho bohatá kariéra bude nakonec pokračovat. Zároveň se už Kroupa bude během podzimu připravovat na novou kariéru funkcionáře.

„Mělo by to být tak, že už na podzim se budu pomalu zaučovat v managmentu, ale ještě zůstanu i na hřišti,“ prozradil Kroupa, který zvažoval nabídku na hraní v nižší rakouské soutěži.

Jak probíhalo rozhodování, zda budete pokračovat i v další sezoně po postupu do druhé ligy?
Bavili jsme se s vedením co dál a jestli má cenu pokračovat. Hlavně já jsem nevěděl, jestli budu hrát dál. Nakonec jsme se domluvili, že budu pokračovat na hřišti jako hráč. Ale dostal jsem i nabídku od zimy pracovat ve vedení klubu. Takže by to mělo být tak, že už na podzim se budu pomalu zaučovat v managmentu, ale ještě zůstanu i na hřišti. Tam se ale moje role už trochu změní a budu spíš krýt záda mladším.

Měl jste nabídku ze zahraničí. Co nakonec rozhodlo pro setrvání v Prostějově?
Bylo to hodně těžké rozhodování. Měl jsem nabídku na práci a k tomu hraní v nižší soutěži v Rakousku. Dlouho jsem se rozhodoval, nebylo to jednoduché. Nakonec rozhodla schůzka s panem předsedou Jurou, který mi nabídl i možnost se postupně zapojovat do managmentu a v zimě nebo po skončení ročníku se rozhodně, jestli se definitivně přesunu do kanceláře. Této nabídky si moc vážím.

Jak velká byla motivace zahrát si ještě druhou ligu?
Určitě velká. I když ta moje role tu už bude jiná a ještě si k tomu něco řekneme s trenérem. Už na mě nebude ležet taková tíha. Je pro mě taky velká motivace si zahrát proti Zbrojovce, když jsem z Brna. Na to se moc těším. Jen bude potřeba, abychom se sehráli s novými kluky a ta parta zůstala stejně dobrá jako minulý rok.

Se Zbrojovkou budete hrát 25. srpna. Máte tento den zaznačený v kalendáři?
Hned jsem se díval na los, kdy s nimi hrajeme. Už jsme tady měli Baník nebo Sigmu, tak doufám, že Zbrojovka stadion naplní stejně. Pro mě jako Brňáka tohle bude ještě o level výš.

V dubnu jste oslavil osmatřicáté narozeniny. Jak se cítíte zdravotně?
Samozřejmě i tohle hrálo velkou roli. Jdeme z MSFL do druhé ligy, což je profesionální soutěž. I tohle jsem zvažoval. Pokud bych se necítil fyzicky připravený, nešel bych do toho.

Vyhovuje vám, že letní příprava není tak dlouhá jako zimní?
Určitě. Hlavně to probíhá na přírodní trávě. Letní příprava je rychlejší, hned přijdou zápasy. Brzo začíná pohár, takže letní příprava je bez problémů.

Podle trenéra Machaly se hraje ve druhé lize jiný fotbal než v MSFL. Zvažoval jste i tento faktor?
Trenér mi řekne své představy, já mu řeknu své. Ve finále se ale pak rozhodne na hřišti. Mně fotbal pořád baví a naplňuje. Úplně jsem s fotbalem končit nechtěl.

Dovolená byla hodně krátká. Stihl jste pořádně oslavit postup?
Užil jsem si to spíš vnitřně. Oslavy ale byly. Člověk to musí zapít, takže něco proběhlo. Ale nebylo to nijak přehnané.

Když jste začínali před rokem přípravu na sezonu v MSFL, neměli jste postupové ambice. Co nakonec rozhodlo o postupu?
Myslím, že rozhodl už na podzim zápas ve Velkém Meziříčí. Oni tehdy měli náskok devíti bodů a nám se podařilo vyhrát. Tam se to celé otočilo a to byl ten rozhodující aspekt. Pak už jsme si to pohlídali.

Poslední účinkování Prostějova ve druhé lize skončilo neslavně. Je tým připravený lépe než tehdy?
Já v to doufám. Samozřejmě jsem na začátku, takže se musíme seznámit s novými hráči. Ještě mají nějací hráči přijít, takže věřím, že budeme lépe připravení než před dvěma roky.

Karel Kroupa

Fotbalisté Prostějova slaví postup do druhé ligy. Karel KroupaNarozen: 27. dubna 1980
Výška: 193 cm
Váha: 86 kg
Kluby: FC Zbrojovka Brno, FC
Dukla SEKOPT Hranice, FK
Mladá Boleslav, FK Baník Ratíškovice,
1. FK Drnovice, FK
Teplice, Denizlispor, SK
Kladno, FC Tescoma Zlín,
MFK Ružomberok, FK Senica,
FC Nitra a 1. SK Prostějov
Starty v 1. lize: 151
Góly v 1. lize: 20
Starty za Prostějov: 103
Góly za Prostějov: 73