Okamžitě napadali domácí hráče a snažili se přerušovat hru i za cenu faulů, takže diváci se na tribunách technického fotbalu nedočkali.

V úvodu zápasu všichni přítomní uctili minutou ticha leteckou havárii polského prezidenta a vládních činitelů a také vzdali hold nedávno zesnulému příznivci Hané Prostějov panu Aloisu Sedláčkovi.

Již v 8. minutě se po centru Cibulce ocitl domácí kanonýr Zbožínek před Filkou, ale zatřepetala se pouze boční síť branky. V 19. minutě pronikl domácí obránce Chum do vápna, ale jeho technické střele chyběly pouze centimetry.

Ve 23. minutě domácí Mašík nahrál Cibulcovi, ale ten svou střelu zamířil mimo tyče. Hostující hráči podnikali náhlé protiútoky a po ztrátě míče se ihned vraceli a dlouhými odkopy silně narušovali veškerou domácí kombinaci. Druhý poločas se navlas podobal prvnímu a tvrdých a nečistých zákroků vůbec neubylo. Ve 49. minutě se domácí Světlík snažil z hranice pokutového území překonat Filku, ale střílel vysoko nad. Stejný hráč pokoušel štěstí o pět mimut později a i když byl dva metry před gólmanem, tak ten jeho prudkou střelu vyrazil na roh.

V 56. minutě viděla celá tribuna likvidační zákrok pivínského kapitána Spáčila na domácího Zbožínka, ale jelikož už měl žlutou kartu, tak rozhodčí Sigmund váhal.

V 71. minutě unikl domácí Konečný a zprava odcentroval do vápna, ale tam stačil nabíhající Zbožínek míč pouze tečovat do brankářovy náruče. Největší šance hostů se udála v 80. minutě, když prudkou střelu hostujícího Nakládala vyrazil domácí brankář Pastyřík tělem do pole.

TJ Haná Prostějov – TJ Sokol Pivín 0:0

Rozhodčí: Sigmund – Navrátil, Cipryán. ŽK: Chum, Zachar, Šindler – Nakládal, Spáčil, Novák, Mlčoch, Tydlačka. Diváků: 250.
TJ Haná Prostějov: Pastyřík – Jančiar, Šindler, M. Kolář, Chum – Cibulec (57. Konečný), Mašík, Zachar, Trnavský, Zbožínek – Světlík. Trenér: Daniel Kolář.
TJ Sokol Pivín: Filka – Novák, Nakládal, Spáčil, Vrba (46. Zbožínek) – Tydlačka, Švéda, Spisar (79. Glouzar), Mlčoch – Sedlák, Dostál (82. Šišma). Trenér: Jaroslav Svozil.

OLDŘICH LOŠŤÁK