Jak vysoko si ceníte vítězství nad 36. hráčem světa Lukášem Rosolem?

Zatím je to moje největší vítězství. Porazil jsem Garcíu-Lópeze, Kavčice, Haidera-Maurera nebo Darcise, tedy hráče kolem světové stovky, ale tohle je nejvíc. Je to pro mě pozitivní zpráva, že člověk může porážet takové hráče. Zápas na French Open s Kohlschreiberem mi dodal strašně moc sebedůvěry, teď se jenom potvrdilo, že se s těmi hráči dá hrát.

Kde jste viděl zlomové momenty střetnutí s Lukášem Rosolem? Ve třetím setu jste podával na vítězství, pak jste ale dokonce musel odvracet mečbol.

Zápas to byl strašně vyrovnaný a strašně náročný. Oba skvěle podáváme, takže tam opravdu rozhodovaly maličkosti, kdo využije brejkbol a kdo ne. Myslím, že v koncovce třetího setu byl Lukáš trošku lepší, já jsem trochu znervózněl, ale dokázal jsem se opřít o svoje podání. Podržel jsem servis na 6:6 a poté v tie-breaku jsem skvěle zaservíroval. Dal jsem tři esa, která byla straně důležité. Díky tomu, že mi vycházel první servis, tak byl Lukáš pod velkým tlakem. Ke konci tie-breaku jsem dobře zahrál odzadu a to zápas rozhodlo.

Vyhrál jste dvě dlouhé bitvy během necelých čtyřiadvaceti hodin. To svědčí o vaší hodně dobré kondici.

Co se týče fyzičky, tak jsem na tom skvěle. Kondiční trenér Jozef Ivanko mě kvalitně připravuje, takže je to znát. Když je fyzická kondice v pořádku, tak pak i hlava funguje daleko líp, než kdyby ta kondice nebyla. To samozřejmě pak rozhoduje v koncovkách. I díky tomu, že jsem v poslední době vyhrál hodně zápasů, tak jsem psychicky odolný.

Vyhrál jste dvě bitvy, které rozhodovala zkrácená hra třetího setu. Psychika je u vás zřejmě taky v pořádku.

Spolupracuji už přes rok se sportovním psychologem a myslím, že jsme udělali velký kus práce. Porazit takové hráče, to musí mít člověk klidné nervy a být sebevědomý až do posledního míče. Já jsem se snažil nepřemýšlet nad tím, kdo na druhé straně kurtu stojí, ale spíš jsem myslel na to, abych zahrál dobrý úder nebo dobrý servis. Pak jsem věděl, že když to dokážu, tak můžu vyhrát.

Díky prostějovskému semifinále jste už blizoučko světové stovce. Sledujete žebříček?

Člověk to v hlavě má, je to další meta, kterou bych chtěl dosáhnout. Teď jsem se tomu přiblížil dost, ale pokud by se člověk zabýval jenom tím žebříčkem, tak to může jít do kytek. Snažím se spíš na něj tolik nemyslet, hrát svůj nejlepší tenis a užívat si každý zápas, který může na kurtu odehrát. Hlavní je zdraví, a když k tomu budu ještě makat, tak si myslím, že to může dopadnout dobře.

Moc vám navíc nechybí ani k tomu, dostat se do hlavní soutěže US Open.

Je to na dosah, ale pořád mi chybí nějakých třicet čtyřicet bodů. Ono to nebude úplně jednoduché, protože čas se krátí. Já se tady budu snažit dosáhnout co nejlepšího výsledku a pokusit se vyhrát i semifinále. Nemyslím až tak na to dostat do hlavní soutěže na US Open, ale spíš na to, abych hrál tady finále.