Klenovičtí dobře znali největší zbraň Konice útočníka Kameného. Toho si domácí také pokryli a hlídali si jeho snahy o góly. Do jedné se přece jen v prvním poločase dostal, ale vyřešil ji špatně a na Poláka nevyzrál. Zápas ovlivnilo počasí a hlavně podmáčený terén, proto bylo šancí spíše jako šafránu. V jednačtyřicáté minutě se domácí přece zaradovali. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Borovský a zařídil Klenovicím další důležitou výhru.

„Toto miniderby se hrálo na těžkém a podmáčením terénu. Většina hry byla mezi šestnáctkami," popisoval duel klenovický lodivod Petr Navrátil a poodhalil i svou taktiku: „Konice hraje především na Kameného, toho jsme si museli pokrýt a povedlo se."

„V útoku se nám nyní moc nedaří," přiznal konický trenér Roman Jedlička a posteskl si i nad Kameným: „Ani jeho forma nám nevydržela po celý podzim."

Ani druhá půle nepřinesla příliš šancí. Domácí si ve vyrovnaném duelu dokázali hubené vítězství pohlídat. Když se v osmdesáté minutě ze tří metrů od brankáře Poláka neprosadil ani Čižmár, bylo o výhře Klenovic prakticky rozhodnuto.

„Výhra v tomto vyrovnaném utkání a přiblížení se Konici v tabulce je pro nás příslibem na jaro," usmíval se klenovický trenér Navrátil a dodal: „Jsem rád, že přes zimu nebudeme na posledním místě. Kluci to nebudou mít v hlavách a navíc jsme ovládli i obě derby. Potvrzení výhry z Kralic bylo důležité."

Naopak trenér Konice má těžkou hlavu. „To je už normální, že nedáváme branky. V poslední době nám to nejde a já si netroufám říct proč," kroutil hlavou prostějovský lodivod Roman Jedlička a rovnou zhodnotil celý podzim: „Vstoupili jsme do něj dobře, ale konec se nám vůbec nepovedl. Zápas s Klenovicemi byl na výsledek 0:0. My jsme ale prohráli. Můžeme být rádi, že sezona už skončila."

TJ Sokol Klenovice na Hané – Sokol Konice 1:0 (1:0)

Branka: 41. Borovský. Rozhodčí: Sedláček – Vojáček, Dorušák. ŽK: Komárek – Růžička, R. Řehák, Čižmar.

Klenovice: Polák – Smékal, Lakomý, Šlézar, Všianský, – Komárek (80. Cetkovský), Rozehnal, Hatle, Pekař (78. Liška) – Pytela (89. Podešva), Borovský. Trenér: Petr Navrátil.

Konice: Rec – Bílý, R. Řehák, Růžička, Drešr – Antl (75. T. Řehák), Gottwald, Sedláček (75. Burget), Kořenovský – Čižmar – Kamený (72. Blaha). Trenér: Roman Jedlička.