Můžeme být na konci hodně vysoko, věští Prostějovu Lukáš Hapal

ROZHOVOR / Šest bodů ze dvou zápasů a jako bonus povedený výkon proti favoritovi v poháru. Na začátku nové sezony se fotbalisté Prostějova potkali s dobrou formou, ke které přispívá i letní posila týmu Lukáš Hapal.

16.8.2017

1.SK ProstějovFoto: Deník / Jaroslav Zeman

Drobnou kaňkou na vydařeném startu je pro Hapala moment z 81. minuty pohárového utkání s Opavou, kdy se po jeho zákroku kopala penalta a Prostějov přišel o nadějný výsledek. „Hrozně sporná penalta. Byli jsme vyrovnaný soupeř a remíza by tomu slušela,“ smutnil Hapal po porážce 1:3 s finalistou minulého ročníku MOL Cupu.

S Opavou jste navzdory prohře drželi krok. Jak jste spokojení s výkonem?

Těžko se mi to hodnotí. Ještě deset minut před koncem to bylo 1:1. Byli jsme vyrovnaný soupeř a remíza by tomu slušela. Pak přišla ta penalta. Jestli byla nebo ne, to nechám na jiných. Pak už to bylo vabank, šli jsme do tří vzadu a dostali jsme ještě jeden gól.

Zápas rozhodla penalta po vaší vysoké noze ve vápně. Zlobil jste se hodně na rozhodčího?

Podle mě to bylo hrozně sporné. Když to byla vysoká noha, tak spíš mohl písknout nepřímý kop. Ale nevím, to je na rozhodčích.

Věřili jste si, že proti favoritovi můžete uspět?

Ano. Bylo to vidět už od začátku a první poločas jsme podle mě byli lepší. Oni byli silní na míči a hodně jsme se naběhali. Ale podali jsme skvělý výkon, i divákům se to asi líbilo. Kdybychom urvali to vítězství nebo aspoň prodloužení, byla by to třešnička.

Vy jste přišel do týmu v létě. Jak hodnotíte sílu Prostějova?

Kabina je tady obrovsky silná. Všichni jsou tu přátelští. Jestli budeme táhnout za jeden provaz jako proti Opavě, mohli bychom být na konci sezony hodně vysoko.

Bral jste přestup z Mohelnice jako posun vpřed?

Určitě jsem to bral jako impuls. V Mohelnici jsem strávil pět let, vykopali jsme třetí ligu. Už to chtělo změnu. Oslovil mě Prostějov, který bude hrát nahoře, takže to beru jako krok vpřed.

MSFL jste odstartovali dvěma výhrami. Panuje v týmu pohoda?

Víc bodů jsme zatím získat nemohli, takže spokojenost. Teď to jen potvrdit v Uničově a posouvat se dál. Když máte plný počet bodů a odehrajete proti favoritovi takový zápas, tak sebevědomí je nahoře.

Teď jedete do Uničova, který se zatím trápí. Bude to pro vás výhoda?

S Kroměříží hráli dobře a nakonec smolně prohráli. Teď dostali šestku. Nevím, jak na tom psychicky budou, ale čekám vyrovnaný zápas a budou rozhodovat detaily. Věřím, že to tam uboucháme na vítězství.

Autor: Ondřej Kašlík

16.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

1

Prostějov bude vybírat za užívání autobusového nádraží

SEZÓNA SE ROZJELA. Prvním turnajem v neděli 19. listopadu 2017 odstartovala dlouhodobá zimní futsalová soutěž okresu Prostějov.
49

Futsal Prostějovska: favorité na úvod nezaváhali

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Předškoláky provedla vyučováním pohádka. Podívejte se

Děti usedly do lavic, vzaly tužku a pustily se do práce. Ve tři čtvrtě na deset nastala v kralické základní škole úplně normální hodina. Tedy nebýt jedné věci: do lavic neusedly děti školou povinné. Naopak - vyzkoušeli si je předškoláci, kteří zatím o učení mohou jen snít. Už dopředu si ale díky projektu Školička zjistí, co je při vyučování čeká a nemine.

Nehoda v Olomoucké: cyklistka skončila po srážce s autem v nemocnici

Srážku cyklistky s autem šetří po úterku prostějovští policisté. Ti zjišťují, kdo zapříčinil nehodu, která se odehrála před desátou hodinou dopoledne v Olomoucké ulici.

Spor prostějovských sportovkyň pokračuje. Zapletli se v něm i exekutoři

Další spor dvou ženských sportovních týmů z Prostějova je na světě. Jak již deník informoval, Rebelky, které závodí v jízdě na dračích lodí, nejsou spokojené s existencí dalšího, podobně pojmenovaného týmu.