„Zápas byl hodně fyzický náročný, protože oba týmy hrály na rychlé přechody do protiútoku. Jak pro nás, tak i pro soupeře. Trenér navíc i po nás defenzivních a středních záložnících vždycky chce, abychom chodili dopředu,“ vyprávěl po zápase brzy dvaadvacetiletý borec, který se na Hané uchází o stabilní smlouvu. Předtím působil ve třetiligovém Blansku.

„Já konkrétně navíc ještě nemám tolik naběháno, takže to je potřeba ještě vylepšit. Myslím si ale, že si to časem sedne. Spousta kluků je tady, stejně jako já, nových, a tak doufám, že se to bude časem zlepšovat,“ doplnil.

I přes výhru byli prostějovští hráči poměrně dlouhou dobu pod silnou ofenzivou Jihomoravanů. Bylo proto pro všechny jeho hráče, kromě nabíhání si dopředu, také důležité pomáhat s defenzivní činností. „Snažil jsem se hodně pomáhat stoperům s rozehrávkou, protože to měli dnes opravdu těžké. Možná, že kdybych měl více naběháno, pomoc by to byla ještě kvalitnější. Jinak si ale myslím, že to z mé strany nebyl zase až tak špatný výkon,“ popisoval.

Fotografie z přípravného utkání mezi celky 1. SK Prostějov a SK Líšeň
Další prostějovská výhra! Hanáci i přes veliké trápení porazili silnou Líšeň

A na čem kromě fyzické kondice bude muset ještě mladý Brňan zapracovat? Stoprocentně budu muset přidat v soubojích. Ve středu hřiště je totiž velice důležité vyhrávat hlavičkové souboje a pomáhat tak týmu v získávání míčů. Zejména touto herní činností bych chtěl týmu přispívat nejvíce,“ zhodnotil.

Jak už bylo výše zmíněno, Mach pochází z Brna a je odchovancem tamní, dnes už znovu prvoligové, Zbrojovky. Naskytla se tedy otázka, zda jej náhodou do zápasu s Líšní, tedy hlavním městským rivalem, nevedla i speciální motivace navíc.

Trenér Prostějova Pavel Šustr
V Prostějově vyzkoušeli v posledních dnech hned osm hráčů.

„Já na to zase tak nehledím. Nikdy předtím jsem proti Líšni nehrál, protože jsem v Brně šanci nedostal. Já se snažím proti každému ze soupeřů podat maximální výkon, aby to týmu, za který zrovna hraji, pomohlo jak výkonnostně, tak i výsledkově,“ uzavřel Marek Mach.