Známé rčení, že se musí klesnout na úplné dno, aby se bylo od čeho odrazit, potvrzuje v posledních týdnech SK Lipová. Tým, který desetkrát v řadě prohrál a dlouhodobě si pronajal poslední příčku, však už bydlení ve sklepě přestalo bavit. Nedělní výhrou 4:1 nad juniorkou Zlína se posunul po devíti kolech na 15. místo, vstříc záchraně.

„Do třicáté minuty jsme byli lepší, pak jsme ale udělali zbytečnou penaltu a soupeř měl ještě další šance. O přestávce jsme si ale řekli, co děláme špatně, a pomohlo to. Ve druhém poločase už jsme hráli jen my,“ liboval si trenér SK Lipová Oldřich Machala. Jeho tým tak po deseti porážkách bodoval už ve čtvrtém utkání v řadě. „Je to důležité pro naši psychiku, teď už víme, že pokud budeme hrát a bránit jako v Dolním Benešově nebo teď se Zlínem, tak můžeme porážet každého,“ tvrdí kouč.

Jak je vůbec možné, že se tým po takových výsledcích dokáže probrat? „Přehodili jsme Suchánka s Hajčíkem, nebyla to ovšem jen tato změna. Začali jsme hrát agresivněji, nahánět soupeře. Protože čekat na něco, to je chyba. Snad budeme body získávat i dál,“ přeje si trenér Machala.

Uničov měl proti sobě toho nejtěžšího soupeře, když hostil dosavadního lídra soutěže juniorku Sigmy. Nakonec si oba celky body rozdělily, když se nenašel ani v jednom týmu úspěšný střelec. „S bodem jsem spokojený už jen proto, v jaké sestavě Sigma přijela a jakým výkonem se prezentovala,“ přiznal trenér SK Uničov Zdeněk Strouhal a pokračoval. „Opticky byli hosté aktivnější, ale myslím, že jsme je do velkých šancí nepustili. Remíza je podle mě spravedlivá. Především obranná fáze nám skvěle fungovala a musím pochválit oba stopery, jak dokázali pokrýt Buena,“ všiml si Strouhal.

O zasloužené remíze hovořil i kouč Sigmy Jiří Balcárek. „Všechny body si nazasloužilo ani jedno mužstvo,“ řekl Balcárek. „Nebyl to pro diváky asi moc pohledný fotbal, byl to spíše boj,“ podotkl Balcárek.

Juniorka nastoupila s posilami z áčka, od začátku zápasu hráli Komárek, Jindřišek, Bajer, Kazár a Bueno. Ani to nepomohlo k překonání uničovské defenzivy.

Kouč Balcárek se snažil ofenzivu svého týmu podpořit střídáními, do druhého poločasu poslal nejlepšího jarního střelce týmu Pospíšila, ale efekt to nemělo. „Přes důslednou obranu soupeře jsme se nedokázali prosadit. Chybělo nám více aktivity a finálních přihrávek po stranách a také lepší dohrávání akcí v posledních dvaceti metrech,“ podotkl.