Pod vedením trenéra Jiřího Kamenova, jeho asistenta Ladislava Krátkého a vedoucího mužstva Jana Vojtíška přezimuje mostkovický tým po podzimních zápasech v tabulce s 29 získanými body a poměrem vstřelených a obdržených branek 37:24 na čtvrtém místě, když vedoucí celek žebříčku Horní Moštěnice i druhá TJ Haná Prostějov mají po 31 bodech a třetí Lipová stejně jako Mostkovičtí 29. Celek TJ Sokol Mostkovice vyhrál na podzim devět zápasů, ve dvou remizoval a čtyři prohrál.

„Naše prozatímní postavení v tabulce je pro mne velice lichotivé,“ nezastírá sportovní ředitel oddílu a ve stejné osobě i asistent trenéra Kamenova Ladislav Krátký.

„Nečekal jsem, že po tak krátké době, co jsme museli opustit druhou nejvyšší krajskou soutěž, budeme mít šanci bojovat na jaře o návrat do I.A třídy. Postoupit bychom chtěli, brali bychom to jako perfektní práci trenéra a hráčů. Rozhodně to ale nechceme brát pro jaro jako cíl a přizpůsobovat tomu finanční vydání klubu. Z pracovních důvodů nám ale bude na jaře chybět stoper Radim Karafiát. Rád bych vyzdvihl práci trenéra Jirky Kamenova, zvláště mě těší, že hráči za ním stojí. A to je na úrovni všech soutěží zásadní věc pro dosahování úspěchů. Cením si také obětavosti předsedy klubu Miroslava Běhala, člena oddílového výboru Miloše Korhoně a podpory předsedy TJ Sokol Mostkovice Zdeňka Zatloukala i mostkovického starosty Jaroslava Pešky,“ zdůraznil ještě sportovní ředitel fotbalového oddílu Ladislav Krátký a předal slovo trenérovi mužstva, Jiřímu Kamenovovi.

„Nejprve bych se rád vrátil k našemu podzimu 2011,“ upřednostnil ze svých informací trenér.

„Herní projev našich hráčů dokazoval kvalitu, potvrzovali na hřištích moje předpoklady. Se čtvrtým místem v tabulce jsme spokojeni, víme však, že se naši hráči chyb dopouštěli a někdy i velkých individuálních. A soupeři jich, k naší škodě, využívali, trestali je. Některá utkání jsme si prohráli sami, například ve Vrchoslavicích, Všechovicích i na Hané Prostějov. Vím ale také, že některé ty chyby pramenily z přemíry snahy jednotlivců. Na jejich odstraňování jsme už pracovali a budeme i nadále. Výrazný herní problém trvalejšího rázu u týmu ale nenastal, těch krátkodobých výpadků se asi nevyvaruje žádný tým. Všech vyhraných utkání si cením, cítil jsem ze strany všech hráčů odhodlání a chuť bojovat. Ve většině střetnutí to vedlo k naší herní převaze,“ pochvaluje si trenér Kamenov.

„Mou důvěru nezklamal nikdo, když se někdy někomu dařilo méně, měli jsme vždy připravené tři hráče k vystřídání. Fotbal je týmová hra a kvalitní projev se musí opírat o dobrou hru více hráčů, u nás jich byla na podzim půldruhá desítka. Pokud bych měl vyzdvihnout jednotlivce, pak by to byl zadák Ondřej Milar.“

Výchova mladé generace rozhodně není v mostkovické kopané na vedlejší koleji.

„Chceme, aby se do zimní přípravy zapojili i vybraní naši dorostenci, se kterými budeme postupně počítat v A-mužstvu,“ pokračoval ještě kouč Jiří Kamenov. „Po dovolené se sejdeme v pátek 13. ledna a zimní přípravu zahájíme příští týden. Nebude chybět soustředění od 29. února do 4. března v Jeseníkách, zaměříme se na fyzickou i herní připravenost. Sehrajeme i pět až šest přípravných utkání.“

Pro jaro bude mít vedení fotbalové TJ Sokol Mostkovice k dispozici opět potřebný počet hráčů. Budou to brankář Martin Lukáš, obránci Ondřej Milar, Vladimír Vojtíšek, Petr Zapletal, Radek Hanák a Tomáš Kazda, záložníci Ondřej Zapletal, Martin Vojtíšek, Martin Šlambor, Pavel Musil, Tomáš Kapounek a Jan Bureš, útočníci Václav Dadák, Marek Chmelař i Jan Pospíšil a uvažuje se ještě o doplnění o dva až tři hráče pro dosažení zdravé konkurence. Za Radima Karafiáta bude třeba nalézt na postu stopera kvalitní náhradu.

VLASTIMIL KADLEC