„Bohužel jsme dnes herně nezvládli první poločas a s konečným výsledkem rozhodně nemohu být spokojený, měli jsme naplno zabodovat. Pro nás je opravdu moc velký přepych, takto na vlastním hřišti remizovat se soupeřem, který je pod námi v tabulce," zlobil se po utkání trenér mohelnického béčka Michal Kovář.

Přitom jeho tým měl doslova raketový nástup, neboť hned ve 3. minutě se po rohu ujal vedení gólem Milana Šmída, ale tato trefa domácí fotbalisty paradoxně zabrzdila.

„Asi jsme si mysleli, že protivníkovi v pohodě dáme pět nula, přestali jsme běhat, nechodili do soubojů, chyběla nám agresivita a čekali jsme, co vymyslí hosté," pokračuje v negativním hodnocení Michal Kovář.

Až teprve rozmluva v kabině vlila domácím novou energii do žil a ve druhé části měli optickou převahu a vytvořili si i několik slibných šancí, kdy mohli výsledek definitivně strhnout na svou stranu, leč tyto pokusy se minuly účinkem a přišel trest.

V 90. minutě po odvrácené standardní situaci inkasovala Mohelnice hlavičkou Patrika Zapletala na konečných 1:1.

„Druhý poločas už byl z naší strany dobrý, bohužel se nám nepodařilo dotáhnout do konce gólovky, kterými jsme mohli potvrdit svůj náskok," lituje mohelnický kouč.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsem s konečným výsledkem docela spokojený, i když ten jeden bod v naší situaci zase tolik neřeší. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, když jsme rychle inkasovali, ale pak jsme dokázali Mohelnici zatlačit, jenže i přes několik dobrých šancí se nám nepovedlo do poločasu vyrovnat," přidal se s hodnocením trenér Určic Radek Tomšic.

„Po přestávce domácí sice zvýšili svou aktivitu, my jsme však přestáli jejich tlak a díky změnám v sestavě, kdy jsme stáhli hru jen na tři obránce, abychom posílili ofenzivu, jsme nakonec dali gól a dotáhli utkání alespoň k remíze," dodal závěrem určický kouč.

FK Mohelnice B – Sokol Určice 1:1 (1:0)

Branky: 3. Šmíd – 90. Zapletal. ŽK: Knýř, Vokoun. Rozhodčí: Vedral – Jelínek, Přikryl. Diváci: 100

Mohelnice B: Kamisch – Heidenreich, Najman, Knýř, Havlíček – Vokoun, Svoboda, M. Kotůlek, J. Kotůlek – Šmíd (46. R. Marák), Kloss (88. Rabenseifer). Trenér: Michal Kovář.

Určice: Holásek – Šnajdr, Cetkovský, Zelina, Hochman – Plajner, Bokůvka, Menšík, Zapletal, Vaněk – Halouzka. Trenér: Radek Tomšic.