Domácím hodně pomohlo rychlé vedení, když se v 10. minutě po přímém kopu Aleše Heidenreicha prosadil z dorážky Milan Šmíd poprvé.

Hosté dokázali zahrozit během první půle pouze jednou, z brejku se dostali až do vápna, ale nakonec ani netrefili branku. Jenže ani Mohelnice si i přes několik slibných šancí ve finální fázi nepočínala příliš přesně.

Domácí výhru tak nakonec definitivně pojistil až v 72. minutě opět Milan Šmíd, po rohu Strnada a hlavičce Olejníka znovu uspěl díky pohotové dorážce.

„Dnes se potkaly dva celky, které mají s koncovkou potíže a příliš gólů nedávají, což se v tomto utkání potvrdilo. Zápas byl vyrovnaný, možná jsme byli o něco lepší na míči, ale výhru jsme Mohelnici prakticky darovali," míní kralický kouč Ivo Gottwald.

„Oba domácí góly totiž padly ze standardek soupeře po zaváhání našeho brankáře, který si zkrátka tentokrát vybral slabší den, ale to se bohužel někdy stává," prozradil dále Ivo Gottwald.

Zajímavostí sobotního duelu je bezesporu skutečnost, že rozhodčí neudělil za celých devadesát minut hry ani jednu kartu.

„Jestli nás něco zdobí, tak je to disciplína, karty příliš nedostáváme, navíc i Mohelnice hrála korektně, utkání se obešlo bez nějakých zákeřností, takže v tomto ohledu sudí moc práce neměl," doplnil s úsměvem trenér Kralic.

„Myslím si, že jsme podali dobrý výkon, hlavně mě těší výsledek, potřebovali jsme body, abychom odskočili spodním příčkám tabulky, což se podařilo," liboval si po utkání trenér béčka Mohelnice Michal Kovář.

„Dostali jsme se do vedení, ale za stavu 1:0 jako bychom se trochu zalekli a zkraje druhé půli byli hosté o trochu aktivnější než my. Naštěstí se nám povedlo hru brzy srovnat a nakonec přidat i pojistku v podobě druhé trefy," uzavřel hodnocení sobotního zápasu mohelnický Michal Kovář.

FK Mohelnice B - TJ Sokol Kralice na Hané 2:0 (1:0)

Branky: 10. a 72. Šmíd. Rozhodčí: Kouřílek - Štětka, Dorušák. Diváci: 85.
Mohelnice B: Kamisch – Strnad, Knýř (60. Olejník), Fiala, Heidenreich – Krejčí (86. Svoboda), Marák, Bayer, Fiala, Havlíček – Šmíd (85. Kloss), Ryba. Trenér: Michal Kovář.
Kralice: Krejčí – Škoda, Martinka, Neoral – Troneček (52. Lexa), Hlačík, Dočkal, Císař, Nečas – Dostál, Novotný. Trenér: Ivo Gottwald.