„Bude to kvalitní stánek s veškerým zázemím pro fotbalisty,“ uvedl místostarosta Prostějova Vlastimil Uchytil.

V příštím roce se proinvestuje třiadvacet milionů a v roce následujícím necelých dvacet milionů. „Bude to městský stadion, který tady chyběl,“ informoval Vladimír Trunda, předseda Okresního fotbalového svazu v Prostějově (OFS).

Areál bude mít travnaté hřiště se zavlažovacím systémem, tréninkové hřiště s umělou trávou nejnovější generace, parkoviště pro dvaatřicet aut, dvoupodlažní tribuny, budovy šaten a sociální zařízení. Součástí projektu je i osvětlení na ocelových stožárech v rozích hřiště.

O správci a provozovateli centra se bude jednat na začátku příštího roku. Tuto funkci by měl vykonávat některý prostějovský fotbalový klub, alespoň podle činovníků OFS. „Uvidíme s jakou představou jednotlivé kluby přijdou,“ vysvětlil předseda OFS Trunda.

Stadion budou využívat všechny žákovské kategorie mladých fotbalistů a žáci školy E. Valenty. „Také probíhají jednání se školou E. Valenty o zřízení sportovních tříd,“ upřesnil dál Trunda s tím, že nejprve by měly být dvě a dál se uvidí, jestli se budou rozšiřovat.

Místostarosta Uchytil i fotbalový funkcionář Trunda se shodli, že je dobře, že takový fotbalový areál v Prostějově bude. „Pro prostějovský fotbal to bude takový odraz ode dna,“ věří předseda OFS Trunda.