Martine, jak se hodnotí takový zápas?

Těžko se mi to hodnotí. Byl to vyhraný, jednoduchý zápas. Měli jsme zvítězit 4:0 a ne dostat dva góly. Prostě nevím, co k tomu říct. Zmatek. Zmatek v hlavě.

Byla Třebíč pro vás letos nejslabším soupeřem?

Je pravda, že šancí jsme si vytvořili opticky hodně. Ale Třebíč nám neustále hrozila z brejků. My jsme museli hodně bránit, ale každopádně jsme měli dát minimálně čtyři góly. Měli jsme jednoznačně vyhrát. To, co se stalo v závěru, se prostě nám, tak zkušenému mužstvu, nesmí stát.

Co se vlastně v závěru stalo. Vedli jste 2:0 a čekalo se, kdy dáte ten třetí?

Asi jsme si mysleli, že se nám už nemůže nic stát. Přežili jsme nějaké šance. Najednou standardka a nepokrytý hráč. Problém, který řešíme celou sezonu. My si u standardek nepomůžeme naopak většinu gólů z nich dostaneme. Už nevím, co nám k tomu řekne trenér a co si řeknem my sami.

Když se vrátím k tomu začátku zápasu. Brzo jste vedli 2:0, uškodilo vám toto vedení?

To si nemyslím. My jsme chtěli takto nastoupit do zápasu. To se nám podařilo. V poločase jsme vedli 2:0, což bylo perfektní. Říkali jsme si, že ve druhé půlce přidáme gól. Bohužel jsme nastoupili špatně, nechali jsme se přitlačit, ztráceli jsme míče. Přesto jsme si šance vytvořili. Dvakrát jsme šli sami na gólmana, ale když z toho nedáme branku, tak je těžké vyhrát.

Soupeř měl v týmu pět afrických hráčů. Jak se vám hrálo proti exotickým soupeřům?

Byli rychlí, hodně kopali kolem sebe. Řekl bych šikovní kluci. Když se aklimatizují, tak můžou mít s nimi příští sezonu dobrý mančaft.

Byl to předposlední zápas na domácí půdě a čekala se jasná výhra nad Třebíčí, ta nepřišla. Celkově se vám jaro doma nepovedlo. Co říci směrem k fanouškům před posledním domácím vystoupením?

Musíme pozvat ty skalní, kteří s námi drží partu. Vím, že to nemají jednoduché. Přijdou se podívat na pěkný fotbal a chtějí vidět góly. My jim předvádíme jenom takový „čutoš". Já mluvím za sebe, ale i za kluky opravdu na to nekašleme a snažíme se, co nám síly stačí. Ty naše výkony jsou nešťastná shoda náhod. Věřím, že v posledním zápase ty tři body už urveme.