„V 60. minutě už jsem toho měl plné kecky. Nakonec jsme ale zvládl celé utkání a jsem za to rád," usmíval se od března dvadvacetiletý forvard Prostějova, jenž do kádru 1. FK přestoupil po podzimním hostování z Uničova. První branku zařídil sám, druhou a rozhodující vstřelil Petr Poláček po jeho šanci. Fotbalisté 1. FK vyhráli 2:1 a do sobotního zápasu na půdě lídra tabulky z Orlové půjdou v pozici druhého týmu.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU: Fotbalisté Prostějova porazili Nový Jičín a už jsou druzí!

Připsali jste si další domácí výhru. Nový Jičín se ale ukázal jako velmi zdatný soupeř.

Rozhodně. Byli hodně bojovní. Myslím si, že když budou hrát pořád takhle soustředěně a kompaktně, měli by patřit v divizi k těm nadprůměrným týmům.

Na rozdíl od těch minulých domácích zápasů nehrál soupeř čistě defenzivně. Vyhovovalo vám to?

Takové zápasy se hrají daleko lépe. Nemusíte vápno dobývat házenkářským způsobem. Bylo to nahoru dolů, takže zajímavé i pro diváky.

Tomáš Machálek střílí.

Tomáš Machálek střílí

V 60. minutě jste otevřel skóre, vedení vám ale dlouho nevydrželo. Jaký to byl pocit, když Nový Jičín rychle srovnal a začínalo se od znovu?

V tu chvíli to bylo velké zklamání. Přitom jsme předtím měli několik šancí, abychom dali pojišťovací gól. Ale pořád jsem věřil, že to znovu strhneme na naši stranu.

Dostával jste se do hry velmi často, většina útočných akcí chodila přes vás. Čím to bylo?

Bylo tam mnohem víc volného prostoru. Když jsem si v předchozích zápasech zpracovával balon, měl jsem většinou okopané kotníky, ale proti Novému Jičínu jsem si ho často přebíral úplně sám.

Prostějovský Tomáš Machálek v akci.

Prostějovský Tomáš Machálek v akci

Vaše branka vypadala poměrně šťastně. Jak se to seběhlo?

Přiznám se, že jsem to chtěl dávat na zadní tyč. Nakonec to ale vyšlo takhle, tak jsem šťastný, že to tam propadlo. U druhé branky byl gólman blízko u mě, takže jsem to chtěl prorvat přes sílu. Nakonec se to šťastně odrazilo k Poldovi a ten už měl před sebou prázdnou bránu.

Vítězství jste urvali v 87. minutě. Je to velká psychická vzpruha?

Je to mnohem silnější, než když vyhrajte třeba 4:0. Takhle se hraje o postup. Mužstvo, které chce jít výš, musí vyhrát i zápasy, ve kterému se mu nedaří. To byl teď náš případ, protože jsme podali takový průměrný výkon. Ale zvládli jsme to a díky tomu, že jsme rozhodli v úplném závěru, je to nesmírně cenné vítězství.

Zároveň je to asi i taková podpora před šlágrem příštího kola, ke kterému jedete do Orlové. Souhlasíte?

Velká podpora. Už se tam obrovsky těším. Myslím si, že by to mohl být krásný zápas pro diváky. Orlová je technicky velmi dobře vybavená, my taky. Určitě se tam chceme poprat o výhru.