Čtvrtý tým MSFL i v Prostějově potvrdil dobré jarní výkony a už po třinácti minutách vedl 2:0. A nebýt několika zahozených šancí, mohl být náskok do dvacáté minuty ještě větší.

„Dali jsme první gól, což nám hodně psychicky pomohlo. Změnilo to ráz utkání a my mohli hrát víc na brejky,“ pochvaloval si šestapadesátiletý trenér.

Dokonale jste vyškolili domácí obranu. Věděli jste, kde má Prostějov slabiny?
Myslím, že velkou roli hrálo to, že Prostějov musel, zatímco my jsme mohli. Měli jsme výborný vstup do utkání. Jeli jsme sem s čistými hlavami. Řekl jsem hráčům, ať ukáží, že umí hrát fotbal, a hráli bez nějakých zásadních úkolů. Ale samozřejmě jsme věděli, kde domácí tlačí bota. Chodím sem na stadion často.

Překvapilo vás, že jste vyhráli na půdě prvního týmu tak vysokým rozdílem?
Když vám to řeknu popravdě, byli jsme lepším celkem ve všech jarních zápasech, ale dělali jsme nevynucené chyby a zbytečně inkasovali. V Prostějově jsme dali první gól, což nám hodně psychicky pomohlo. Změnilo to ráz utkání a my mohli hrát víc na brejky. Máme dobré mužstvo, kluci jsou šikovní a chtějí pracovat, což je základ.

Když Prostějov snížil, neměl jste obavy, že vedení ztratíte?
Neměl jsem obavy. Říkal jsem si, že i remíza by na půdě prvního byla dobrá. Nechtěl jsem na hráče vytvářet tlak. Navíc my na to reagovali střídáním o poločase, když nám tam něco nefungovalo, takže jsme zasáhli.

Chutná tohle vítězství víc, když je v Prostějově?
Ne, to ne. Já přeju Prostějovu postup a říkal jsem i trenérům, ať to dotáhnou. Prostějov je v této soutěži nejlepší a věřím, že tu bude druhá liga.