Jak vůbec došlo k tomu, že jste se stal trenérem Lipové?
No, seběhlo se to rychle. Petr Mrázek řekl, že má nějakou nabídku, a Jirka Kubíček mě zkontaktoval. Tak jsem tady.

Vy jste byl od minulé sezony v tehdy druholigové Bystrci bez angažmá. To nemohlo být moc veselé čekání na další štaci, že?
Netrénovat je pro kouče vždycky nepříjemné. U mě to trvalo půl roku a přestože jsem za tu dobu dostal nějaké nabídky, žádná z nich nevyšla. Z toho jsem byl zklamaný a rozhodnutý, že třeba celou sezonu nebudu dělat, protože mám možnost někam jít od léta. Ale když teď Petr Mrázek skončil, tak jsem to s Lipovou vzal. Na půl roku jde o dobrou práci, navíc v Olomouci jsem doma.

Čekání na další práci vám ještě znepříjemňovala bystrcká aféra s ovlivněním zápasu proti Vítkovicím.
Bohužel, tahle aféra zde byla. Jsem však hlavně rád, že to mělo nějaký konec, protože jsem tím utrpěl i já. Měli jsme se v klidu zachránit a vlastně bych dál pracoval ve druhé lize. Proto je dobře, jak celá kauza dopadla a že ti, co něco udělali, jsou potrestaní.

U týmu Lipové budete pouze do konce sezony?
Ano, dohoda zní do léta.

SK na tom po podzimu není moc dobře. Co s tím?
Jsme předposlední a budeme se snažit zachránit. To je náš cíl, i když hodně těžký.

Jak zatím probíhá zimní příprava?
Všechno klape velmi dobře. Makáme společně s béčkem Sigmy, dohromady třicet hráčů. Ty kluky zatím poznávám a sžívám se s prostředím, protože v Olomouci jsem šest let nebyl. Jak známo, Lipová trénuje převážně v Olomouci, teď během zimy výhradně tady. Na lipovské hřiště se podíváme dle počasí a stavu tamního trávníku nejdříve začátkem března, do té doby budeme využívat skvělých podmínek areálu Sigmy. A zapomenout nesmím na herní soustředění koncem února v Luhačovicích, po němž rozdělíme třicetičlenný kádr na mužstva Olomouce B a Lipové.