„S týmem jsme si celý zápas vyříkali hned po skončení duelu a už se k tomu nebudeme moc vracet. Uděláme za tím tlustou černou čáru a jakoby se to nikdy nehrálo," řekl trenér Kralic Ivo Gottwald.

„Patřičně jsme tuto výhru oslavili. Vstup do sezony máme krásný, ale musíme zůstat nohama na zemi," připomněl kouč Losin Jiří Mika.

Jeho tým přitom nezačal vůbec špatně. Kralice se před domácím publikem představily s kombinační hrou. V deváté minutě však poprvé inkasovaly, a to kvůli dorážce z kolene Mičundy.

Hra však byla i poté vyrovnaná. Domácí se dokonce dostali do přečíslení čtyři na dva, ale útočníci si neporozuměli a přišel rychlý brejk Losin.

Obrovskou šanci se snažil zastavit skluzem Škoda, ale trefil soupeřovu nohu. Sudí Slota poté vytáhl červenou kartu a nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Navrátil.

„Škoda nestihl zastavit útočníka a brnkl mu ve skluzu o nohu. Dostal pak dvojí trest, a to červenou kartu a penaltu. Poté už bylo po zápase," smutnil kralický lodivod.

„K výhře nám rozhodně pomohl Škoda. Podrazil Šinogla a následná penalta zápas rozhodla," doplnil Mika.

Hosté se do konce poločasu trefili ještě jednou. Na 3:0 zvýšil ve čtyřicáté čtvrté minutě Zatloukal.

„Nejhorší na tom je, že začátek jsme měli dobrý. Kombinační hra byla velmi sympatická a líbila se mi, pak přišel nešťastný gól na 1:0 a nakonec místo srovnání červená a penalta," zlobil se Gottwald.

Druhý poločas byl pro domácí ještě horší než ten úvodní. Velké Losiny si připsaly další čtyři přesné trefy. Domácí nechtěli za žádnou cenu inkasovat další branku, ale sto diváků je hnalo spíše do útoku než do obrany. Toho dokázal chytrý soupeř bezezbytku využít.

Nejprve se v osmapadesáté minutě z brejku trefil Navrátil a poté v rozsahu třinácti minut vytahoval Miler ze své svatyně další tři balony.

Druhou svou trefu si připsal Zatloukal a dvakrát po sobě se prosadil i Šinogl. Výhra 7:0 tak ztrestala jakékoliv kralické pokusy o snížení stavu.

„Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že už nechceme inkasovat. Kluci však chtěli dát za každou cenu gól a odčinit ty první tři inkasované. Soupeř to však nemilosrdně trestal svými brejky. Nakonec už to byla spíš anarchie a zklamání. Navíc to vidělo moc lidí," posteskl si Ivo Gottwald.

„Bylo sympatické, že domácí neuzavřeli obranu, ale stálo je to další čtyři branky. Nás už prakticky neohrozili. Gólů jsme mohli dát i víc, ale za stavu 4:0 proti deseti si kluci vždycky úplně nevyhověli. Každopádně mi přišlo, že to Kralice vzdaly," uzavřel Mika.

Kralice na Hané – Velké Losiny 0:7 (0:3)

Branky: 9. Mičunda, 36.z pen. a 58. Navrátil, 44. a 75. Zatloukal, 62. a 71. Šinogl. Rozhodčí: Slota – Vedral, Kopecký. ŽK: Kováč – Mičunda. ČK:36. Škoda. Diváků: 100.

Kralice: Miler – Dočkal, Hlačík, Martinka – Škoda – Dostál, Šatný (86. Císař), Nečas (73. Neoral), Troneček (46. Petržela) – Kováč, Lehký. Trenér: Ivo Gottwald.

Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Tejkl – Zatloukal, Smrž, Šinogl, Macek – Navrátil, Mičunda (65. Jenčke). Trenér: Jiří Mika.