Domácí dokonce během zápasu museli dvakrát dotahovat nepříznivé skóre a povinné tři body pak urvali teprve v samotném závěru hry.

„Sice jsme začali řadou velkých šancí, když do patnácté minuty jsme měli na kopačkách snad šest tutovek, jenže nám chyběla větší agresivita a důraz v zakončení. Naši hráči si nedokázali na hřišti vyhovět, ve finální fázi to z naší strany bylo takové laxní," prozradil trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Jeho svěřenci tak ze své převahy vytěžili pouze nastřelenou tyč, a jak už to bývá, navíc přišel i trest, když hosté z ojedinělé šance šli do vedení.

Ve 29. minutě napřáhl asi z pětatřiceti metrů klenovický Pekař a jeho dlouhý lob zapadl až za záda gólmana Hataly, jenž při této situaci neměl úplně čisté svědomí.

Losinám se podařilo srovnat krok až po přestávce, kdy po střele Uvízla ze šestnáctky se ve skrumáži nejlépe zorientoval Petr Navrátil – 1:1.

Jenže později šli hosté znovu do trháku. Domácí si nepohlídali protivníkův rohový kop a volného Borovského na zadní tyči, jenž hlavou zajistil Klenovicím opětovný náskok a schylovalo se k velkému překvapení.

„Naštěstí se nám podařila blesková odpověď, navíc jsme dali tři slepené góly a převážili skóre zase na svou stranu a potom jsme už vedení kontrolovali," řekl dále losinský kouč Jiří Mika.

Nejprve v 75. minutě rohový kop Navrátila prodloužil Mičunda a Honza Gargulák lehce změnil dráhu míče mimo dosah gólmana – 2:2.

Záhy poté našel Zatloukal před šestnáctkou Lineta, který ač tísněn, poslal balon přesně k tyči.

Definitivní pojistku dal domácímu celku znovu Petr Linet, který po faulu na Mičundu, proměnil v 82. minutě penaltu na konečných 4:2.

„Začátek zápasu mě příliš neuspokojil, tam tomu chyběl větší týmový duch. Mohli jsme klidně vést 3:0 a bylo všechno v klidu, místo toho jsme se dlouho museli strachovat o výsledek," doplnil závěrem Jiří Mika.

„Bylo nám jasné, že nás čeká těžký soupeř a to, že jsme o půlce vedli, bylo spíše štěstí, když jsme dali šťastný gól. Jinak nás domácí přehrávali a zápas se odehrával v jejich režii," přiznal sportovně trenér Klenovic Petr Navrátil.

„I po přestávce byli domácí lepší, nám se paradoxně znovu podařilo jít do trháku, ale abychom náskok udrželi, na to nám už ke konci nezbyly síly. Losiny pak třemi rychlými zásahy otočily skóre a bylo po zápase," dodal Petr Navrátil.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Sokol Klenovice 4:2 (0:1)

Branky: 64. Navrátil, 75. J. Gargulák, 77. a 82. (pen.) Linet – 29. Pekař, 72. Borovský.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Kováč, M. Gargulák (65. Šimák) – Mičunda (82. Kobza), Linet, Šinogl (89. Bureš), Nýdecký – Uvízl, Navrátil (82. Klaban). Trenér: Jiří Mika.
Klenovice: Polák – Smékal, Lakomý, Šlézar, Všianský – Pytela, Komárek (53. Cetkovský), Rozehnal, Hatle, Pekař – Borovský. Trenér: Petr Navrátil.