Ještě předtím se však lázeňský celek stačil dostat do vedení, když se po faulu na Uvízla trefil ze standardky pod břevno Petr Linet.

Po půlhodině hry se dostal do brejku domácí Šinogl, před šestnáctkou šel do kličky, vybíhající brankář Konice musel zatáhnout za záchrannou brzdu, následovala červená karta a hosté dohrávali v deseti.

„Faul to byl, o tom asi nemá cenu diskutovat," přiznal sportovně konický kouč Roman Jedlička.

„Pro nás tím ale utkání v podstatě skončilo, dál to nemá cenu nějak hodnotit," doplnil trenér hostů.

Zdroj: KFS Olomouc

Konice, která dorazila do Losin ve značně oslabené a úzké sestavě, postavila mezi tyče hráče z pole Michala Jurníka, ten však svůj tým v dalším průběhu hry několikrát podržel.

„Chytil nám tak tři tutovky. Přestože soupeř dohrával v oslabení, v zápase jsme se docela trápili. Sice jsme byli lepší na míči, měli více šancí, ale chyběla tomu větší lehkost, místy jsme hráli v křeči," přidal se s hodnocením losinský lodivod Jiří Mika.

Uklidnění do řad domácích přinesla až druhá trefa ze 72. minuty, kdy po levé straně utekl Uvízl, po jehož centru skóroval hlavou opět Petr Linet.

Ani domácí nakonec nedohráli v plném počtu, neboť o chvíli později odpískal sudí ruku Matěji Šinoglovi, jenž po druhé žluté kartě putoval do sprch.

I přesto lázeňský celek dotáhl utkání ke tříbodovému zisku, k tomu počtvrté v řadě neinkasoval.

„Výhra i další nula jsou určitě pozitivní, ale naše vystoupení proti Konici se mi vůbec nelíbilo. Někteří kluci podali jen průměrný výkon, několikrát mi to přišlo, že jsme hráli až příliš sobecky, hráči si ve finální fázi nedokázali vyhovět, to opravdu netoleruji, fotbal je kolektivní sport," dodal i přes vítězství kriticky Jiří Mika.

Nedělní výsledek 2:0 poté nic nezměnil na postavení obou týmů v tabulce krajského přeboru. Velké Losiny nadále zůstávají třetí, Konice je čtrnáctá se čtyřbodovým náskokem na poslední Klenovice.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Sokol Konice 2:0 (1:0)

Branky: 25. a 72. Linet. ČK: Šinogl – Machač.
Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák (86. Klaban), Kupčík, Jenčke (74. Bártl), Šimák – Šinogl, Král, Nýdecký, Smrž – Linet, Uvízl (83. Bureš). Trenér: Jiří Mika.
Konice: Machač – Bílý, Rus, Řehák, Drešr – Procházka, Kamený (75. Vydržel), Čižmar, Schön, Antl – Bláha (29. Jurník). Trenér: Roman Jedlička.