Už po třech minutách hry vyrážel domácí gólman Nejezchleb u pravého vinklu své branky tvrdou střelu Dokoupila. Úvodní útočné akce Určických větším nebezpečím nehrozily a ve 12. minutě musel Nejezchleb čelit Miklánkovu přímému kopu. Potom už ale začali vážně i Určičtí. Na konci dobré akce Jána s Vodákem byl brankář hostí Bača a po jeho zákroku si dal Jindra v tísni málem vlastní gól. Následovaly další ataky domácích, Bokůvkovi střela nevyšla a Vodák přestřelil. Nebezpečná byla i naproti střela Čepa zleva, míč ale prosvištěl těsně nad břevnem domácí branky. Ve 37. minutě zahrával Vodák parádně přímý kop a Bača vyrážel míč na roh u spojnice pravé tyče a břevna své branky.

Hned po přestávce se tlačili Určičtí znovu dopředu a před litovelskou brankou bylo často hodně rušno. Ve 48. minutě vyrazil Bača Vodákovu bombu. Hosté kontrovali brejkem dvojice Dokoupil Baránek, z nějž ale nic nebylo. To už byl v určickém dresu na hřišti střídající Los, kterého trápila týden nemoc a trenér Kučera ho do 57. minuty boje šetřil. V 71. minutě centroval před branku hostí z levé strany aktivní Hochman, Holly na míč nedosáhl, Vodák však ano, a Určičtí dali jediný gól zápasu. Po dalších šesti minutách hry centroval Bokůvka a že Bača stačil Vodákovu hlavičku vyrazit, to zavánělo skutečným zázrakem. Losovu střelu pak Bača neudržel, Holly ale nestačil poslat míč do sítě. I další pecku Lose Bača kryl a nebylo by čestné nezmínit ještě i Losovy centrované přímé kopy s očima…

„Vyhráli jsme zaslouženě," byl jednoznačně přesvědčen trenér Sokol Určice Evžen Kučera.

„V prvním poločase si sice Litovelští vypracovali dvě gólové šance, ale my jsme jich měli asi osm. Naši hoši bojovali poctivě, ale moc se nedařilo. Stále se potýkáme s velkou marodkou, trénuje se s několika jedinci, tedy minimálně, a tak je zázrakem, že jsme tam, kde jsme…" diví se upřímně trenér Kučera.

„Naši hráči si zaslouží veliký obdiv za to, co na určickém fotbalovém trávníku odehráli," vyslovil po utkání poklonu svým svěřencům trenér Litovle Jaroslav Šišma.

„Nakonec mělo vše pro nás smutný konec, ale nespokojený mohu být pouze s výsledkem utkání. Náš brankář Bača byl dnes se svým výkonem opět tam, kde má být, několikrát náš tým výrazně podržel. Dále se mně líbili Jindra, Kučera, ale také mladíci Baránek a Dokoupil, i další. Drželi jsme střed hřiště, škoda, že jsme nevyužili některých vyložených střeleckých šancí. Domácí je měli ale také, a řadu," uznal kouč Šišma.

TJ Sokol Určice – TJ Tatran Litovel 1:0 (0:0)

Branka: 71. Vodák. Rozhodčí: Slabý – Vachudka, Přikryl. ŽK: Hochman – Krátký, Jindra. Diváků: 150.

TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Javořík, Vaněk, Peka, Ján – Bokůvka, Matoušek, Holly (84. Petržela), Hochman – Vodák, Halouzka (57. Los). Trenér: Evžen Kučera.

TJ Tatran Litovel: Bača – Otava, Planička, Krátký, Miklánek – Kučera, Jindra, Dokoupil (81Fidler), Krajc, Čep (86. Jarmar) – Baránek (86. Vaca). Trenér: Jaroslav Šišma.

Autor: VLASTIMIL KADLEC