Souboj s nejvýše postaveným prostějovským fotbalovým celkem vyzněl poměrem 1:5 zcela jednoznačně v neprospěch Lipové. „Problém nebyl v rozdílné kvalitě, ale ve změně postů. První poločas proti Čechovicím jsme hráli velice dobře, ale nedali šance, pak jsem začal kombinovat se sestavou,“ vysvětlil rozdílné výsledky lipovský kouč Jaroslav Liška. Soupeř byl podle něj lepší důrazu, přihrávkách a hlavně zakončení.

To trenér Čechovic mohl zářit spokojeností. Sestavu se mu podařilo zkonsolidovat a díky širšímu kádru ho tolik netrápí ani množství nemocí a zranění. „Většina hráčů je ročník narození 88 až 91, ale mladí odchovanci se do mužské kategorie dostali. Nechci je omezovat, pokud se tedy nikdo nezraní nebo neprodá, nechci nikoho měnit,“ je potěšen silou mančaftu Stanislav Bilík.

Díky menšímu počtu zápasů na jaře naplánoval tentokrát až osm přáteláků a ještě před Lipovou tak jeho hráči zdolali divizní dorost Uničova 4:1, Slavonín 6:1 a dorostence 1.SK Prostějov taktéž 6:1.

SK Lipová – Sokol Čechovice 1:5 (0:1)

Branky: Z. Koudelka – Kvapil 2, Chmelík, Urbánek, Zacpal
Lipová: J. Abrahám (55. Rozsíval) – Spáčil, P. Koudelka, Takáč, Přikryl, Macourek, Barák, Z. Koudelka, Müller, D. Abrahám, Burget, Žilka, Barták, Zapletal, M. Koudelka, Vybíhal. Trenér: Jaroslav Liška.
Čechovice: Švéda (46. Brablec) – Mach, Šťastný, Chmelík, Havlíček – Bílý, Haluza, Horák, Urbánek – Šteigl, Kvapil. Střídali: Kolečkáč a Zacpal. Trenér: Stanislav Bilík.

Druhý zápas, který se nehrál v Prostějově, ale na olomoucké umělce, přinesl Liškovi více radosti. Proti Kralicím se zásluhou Burgeta, Havlena, Macourka či Žilky dostali Lipovští do mnoha šancí a zásluhou Davida Abraháma i dvě z nich proměnili. Naopak Rozsíval si s brejky poradil a inkasoval jen jednou, což znamenalo výhru 2:1.

„Hráli jsme super technický fotbal, i Kralice musím pochválit. Jejich béčko kvalitou určitě patří do naší B třídy,“ je přesvědčen Liška. Mrzelo ho jen méně přihrávek ve druhém poločase, kdy hráči místo najití volného spoluhráče zvolili raději kličku.

Herní varianty mohou jeho hráči vypilovat na soustředění v Jaroměřicích, kde se budou připravovat od pátku do neděle. Novými hráči v kádru jsou jen vlastní Havlen s Michalem Koudelkou a z Protivanova zkoušený Vybíhal. Nikdo další již zřejmě SK neposílí a pokud ano, tak až těsně před startem jarní části.

Další utkání čeká na Lipovské až 19. března, kdy se na umělé trávě v Prostějově střetne od půl jedenácté s Lošticemi. O týden později pak v generálce přivítají na vlastním hřišti mužstvo Zdětína.

FC Kralice na Hané B – SK Lipová 1:2 (0:0)

Branky Lipové: 53. a 88. D. Abrahám
Lipová: Rozsíval – Spáčil, Barák, Žilka, P. Koudelka, Přikryl, Takáč, Burget, Zapletal, Z. Koudelka, Barták, Macourek, Havlen, D. Abrahám, M. Koudelka. Trenér: Jaroslav Liška.

JIŘÍ MOŽNÝ