Po překvapivě snadném průběhu – dvou brankách v první a dalších čtyřech ve druhé půli – se posunuli již na čtvrté místo I. B třídy za dosud suverénní trojici Kostelec na Hané, Konice B a Haná Prostějov.

Hostům scházeli brankáři, a tak se mezi tři tyče postavil Bedřich Škobrtal. Jako první zahrozili jeho spoluhráči, Jareš přesprintoval Petra Koudelku, ale se slabým pokusem si Jiří Abrahám poradil. A skóre se měnilo na opačné straně.

Hlavičku Davida Abraháma ještě Škobrtal kryl, o minutu později ale hlavičkoval Spáčil, hostující bek míč ve snaze odkopnout jen přizvedl a gólman zachraňoval až za brankovou čarou – 1:0. Od této chvíle se již do šancí tlačili prakticky pouze domácí, pojistku ale dlouhou dobu nepřidali.

Až před gólmana se prodral Abrahám, ten ale jeho pokus vyrazil, centr od pravého rohového praporku poslal Spáčil v záklonu nad, Takáčovu střelu do protipohybu vykopl na roh hostující bek.

Na 2:0 tak domácí zvýšili až gólem do šatny. Hlídaný Abrahám přihrál patičkou Naniášovi, jenž zleva nacentroval a na středu malého vápna volný Zdeněk Koudelka hlavičkoval přesně.

Jak se Lipové vydařil závěr prvního dějství, vyšel jí i nástup do druhého poločasu. Střídající Aleš Burget poslal míč v osmačtyřicáté minutě přesně na hlavu Naniáše, který do protipohybu zvýšil na 3:0. Po autovém vhazování o čtyři minuty později se do míče z hranice šestnáctky opřel Macourek a jeho volej zamířil přesně k levé tyči – 4:0.

„Upozorňoval jsem hráče na to, aby si dali pozor na začátek a neinkasovali. Třetí gól rozhodl o celém výsledku. Pak jsme jim nedali prostor ke hře,“ vyprávěl spokojený trenér Lipové Jaroslav Liška.

Snížit mohli hosté po hodině hry, ale jejich narážečka těsně před pokutovým územím vedla jen ke střele těsně vedle pryvé tyčky. Únik Kašpara o chvíli později skončil jen rohovým kopem, po němž Šlambor netrefil míč ideálně.

Do brejků na opačné straně se často dostával Aleš Burget, nedařilo se mu ale překonat stínujícího obránce, v případě samostatného úniku pak po úspěšné kličce ztratil rovnováhu a nestihl již zakončit.

Pátý gól tak Lipovští přidali po šťastné penaltě, kdy si nepřesný rohový kop nastřelil na ruku mostkovický bránící hráč. Karel Spáčil zakončil s přehledem – 5:0.

Tenisový výsledek zařídil opět Spáčil. Šlambor sice vychytal v jasné pozici stojícího Radka Burgeta, následný roh si však našel domácí stoper a angličanem o levou tyč uzavřel na 6:0.

„Těžko se mi hledají slova. Propadli jsme úplně ve všem. Chtěli jsme hrát aktivně po zemi, důrazně, což se nám první půlku dařilo, chybí nám ale střelec a dnes i gólman,“ poznamenal mostkovický trenér Jaroslav Karafiát. Jeho hráči tak po předchozí domácí porážce 0:4 s Kostelcem na Hané nevstřelili podruhé v řadě branku. „Budeme si muset sednout a pořádně to probrat, protože tak to dál nejde,“ dodal.

Výsledek překvapil i kouče domácích Jaroslava Lišku. „Soupeř je dobrý a nevyzpytatelný. Dnes mě ale zklamal. Hrál dobře maximálně prvních deset minut. Úvodní gól nás nakopl a druhý poločas jsme je absolutně smetli,“ pustil se do hodnocení.

„Dal jsem si záležet, abych obranu vyztužil, a to se mi podařilo. Patrik Müller kdysi dávno hrával pravého beka, u něj je myšlenka. Skvěle to doplňuje Spáčil,“ doplnil Liška. Zklamala ho ale jedna věc – zbytečné žluté karty za již rozhodnutého stavu.

SK Lipová – TJ Sokol Mostkovice 6:0 (2:0)

Branky: 11., 76. z penalty a 88. Spáčil, 44. Z. Koudelka, 48. Naniáš, 58. Macourek. Rozhodčí: Majer – Motal, Milar. ŽK: P. Koudelka, A. Burget, R. Burget – Šlambor, Dadák. Diváků: 80.

Lipová: J. Abrahám – Müller, Barák, Spáčil, P. Koudelka (56. Barták) – Takáč, Macourek, Z. Koudelka (46. A. Burget), Naniáš – D. Abrahám (53. R. Burget), Přikryl. Trenér: Jaroslav Liška.

Mostkovice: Škobrtal – P. Zapletal, Hanák, Šlambor, V. Vojtíšek – Jareš (59. Šměrek), O. Zapletal, M. Vojtíšek (78. Kazda), Chmelař (46. Dadák) – Kašpar, R. Karafiát. Trenér: Jaroslav Karafiát.