„Prvních pětatřicet minut bylo vyrovnaných, pak jsme ale udělali dvě hloupé chyby a dvakrát inkasovali,“ ohlédl se za úvodním dějstvím trenér Lipové Jaroslav Liška. Za komplikacemi podle něj stálo otálení s rozehrávkou na volného spoluhráče a zbytečné kombinování namísto nákopu.

Podobná situace se opakovala i po přestávce, kdy Loštice zasadily další tři údery a zvýšily na 5:0. Ukázkový byl především závěrečný gól, kdy se hráči Loštic po nakrátko rozehraném rohu a vyšachování celé defenzivy prosadili do prázdné brány.

Alespoň o snížení se postarala zkušená dvojice Milan Macourek, Petr Přikryl. Prvně jmenovaný přesně zamířil zpoza velkého vápna, druhý využil přesného centru Michala Takáče z pravé strany.

„I my jsme hráli dobrý fotbal, musíme se ale vyvarovat chyb. Loštice jsou vyspělé mužstvo s výborným trenérem, který tým velmi dobře poskládal. Nedělal bych z toho tragédii,“ nepanikaří Liška. Uvědomuje si, že v ani jednom zápase nemohl nasadit nejsilnější sestavu – nyní mu z pracovních a zdravotních důvodů chyběli Jiří Barák a Petr Koudelka – a hráče často měnil na několika postech.

O týden dříve absolvovala půldruhá desítka lipovských fotbalistů soustředění v Jaroměřicích a nyní mají před sebou poslední prověrku před ostrým startem – nedělní souboj proti Zdětínu, který mančafty podle počasí odehrají buďto na lipovské přírodní, nebo prostějovské umělé trávě.

SK Loštice – SK Lipová 5:2 (2:0)

Branky Lipové: 78. Macourek, 82. Přikryl
Lipová: J. Abrahám – Takáč, Spáčil, Barták, Žilka – Burget, Macourek, Müller (65. Z. Koudelka), Z. Koudelka (50. Vybíhal) – D. Abrahám (65. M. Koudelka), Přikryl. Trenér: Jaroslav Liška.