Frýdek Místek – Lipová 3:1 (2:1)

Branky: 10. Cabák, 15. a 61. Fujerik – 34. Simandl. Rozhodčí: Nádvorník. ŽK: Literák – Hložánka. Diváků: 455. Sestava Lipové: Švéda – Roupec, Hajčík, Král, Stroupek – Bernard (62. Huf), Simandl, Hložánka (81. Hrubý), Marek (62. Hořava) – Richter, Pekár. Trenér: Petr Mrázek.

Letošní pohárový přemožitel Baníku Ostrava vstoupil do zápasu pěkně zhurta a po úvodní čtvrthodině vedl 2:0. „Domácí měli perfektní start, velkým důrazem a jednoduchými kombinacemi nás výrazně přehrávali. Když se k tomu přidaly naše dvě chyby na pravé straně, pustili jsme Frýdek lacino do dvougólového vedení a to bylo pro celé střetnutí rozhodující,“ lamentoval lipovský kouč Petr Mrázek.

Ve zbytku duelu byli jeho svěřenci silnému protivníkovi vyrovnaným sokem. „Deset minut před přestávkou Simandl pěknou trefou snížil a za stavu 2:1 jsme pak favorita zaskočili velkou herní aktivitou. Vyplynulo z ní několik nebezpečných situací včetně dvou zákroků domácích obránců na Richtera a Pekára ve vápně, po nichž měl sudí dle mého názoru pískat penalty. Bohužel se tak ani v jednom případě nestalo, což pochopitelně soupeři dost pomohlo,“ stěžoval si Mrázek.

Zatím stříbrný celek MSFL následně chytil druhý dech a po sérii rohových kopů zvýšil na 3:1. „Pak už se nic moc zajímavého nedělo s jednou výjimkou, když Huf v závěru rychlé a moc hezké akce zamířil nad. Nakonec jsme tedy podle předpokladů prohráli, ale vůbec nemuseli. Štve mě prospaný úvod, který nás možná stál bodový zisk. Většinu utkání jsme totiž Frýdku fotbalově stačili a za svůj výkon se kromě zahajovací čtvrthodiny stydět rozhodně nemusíme,“ rozebíral Mrázek.

V dalším dějství třetí ligy chce svou družinu konečně vyvést ze sestupových pozic. „S porážkou na frýdeckém trávníku se svým způsobem muselo počítat, teď doma proti béčku Slovácka už však musíme zabrat naplno. Kluci zatím zvládají psychický tlak solidně a nyní mají šanci ukázat, že mají fotbalově na víc než jen na dno tabulky.“