Lipová – Zábřeh 1:0 (0:0)

Branka: 74. Simandl. Rozhodčí: Bednář. ŽK: Šalamoun, Knápek. Diváků: 200. Sestava Lipové: Švéda – Šimeček (86. Huf), Král, Hajčík, Stroupek – Bernard, Hložánka, Simandl, Marek (58. Hořava) – Pekár, Hrubý (58. Richter). Trenér: Petr Mrázek.

Domácí potřebovali nutně zvítězit a to jim v první půli až přespříliš svazovalo nohy. „Kluci byli viditelně nervózní, působili těžkopádným dojmem a hráli strašně pomalu. To bránícímu soupeři naprosto vyhovovalo a výsledkem byl velmi špatný, divácky nezáživný fotbal,“ popsal lipovský kouč Petr Mrázek neradostné dění do poločasové pauzy.

Po ní se jeho svěřenci pustili do Severomoravanů s mnohem větší vervou. „V šatně jsme si to vyříkali a výkon mančaftu šel nahoru. Hra se z naší strany podstatně zrychlila, útočná aktivita se promítla do několika střeleckých pokusů a nakonec vedla i k vítězné trefě,“ potěšilo Mrázka.

Klíčové však dle jeho názoru bylo přežití tutovky hostí hned zkraje druhého poločasu. „V 50. minutě měl Zábřeh po centru na zadní tyč velkou šanci, ale gólman Švéda ji naštěstí zlikvidoval. Pak už jsme soupeře přehrávali a díky krásné bombě Simandla do šibenice čtvrt hodiny před koncem rozhodli o výsledku,“ radoval se kouč SK.

Tři vydřené body označil za nesmírně důležité. „V naší situaci jsme je opravdu moc potřebovali, abychom stáhli celky, jež jsou v tabulce před námi. To se nám díky zlepšení po změně stran a také zásluhou bojovnosti povedlo, takže se nám teď dýchá o poznání lépe. Jsme na kontakt a pochopitelně chceme ještě výš,“ dodal Mrázek.