Lipová – S. Olomouc B 2:2 (1:0)

Branky: 9. Simandl, 92. Huf – 58. a 61. Schulmeister. Rozhodčí: Marek. ŽK: T. Hořava, Petr, Pulkert. Diváků: 310. Sestava Lipové: Večeř – Šimeček (82. Macek), Král, Hajčík, Tomčík – J. Hořava, Zdráhal, Simandl, Roupec (72. Huf) – Pekár, Bernard (56. Marek). Trenér: Petr Mrázek.


Už v 9. minutě se po přihrávce Pekára trefil Simandl – 1:0. Hostím v dost silném složení se to logicky nelíbilo, ale z mírné převahy do přestávky nevyrovnali. Změna přišla až s příchodem čerstvých Lukšíka a Schulmeistera, když druhý jmenovaný dvěma góly po hodině hry otočil skóre – 1:2. V nastaveném čase ale Král zatáhl míč, jeho přihrávku doklepl z bezprostřední blízkosti Huf a nerozhodný výsledek 2:2 byl na světě.

„Bod je pro nás velmi dobrý a důležitý, soupeř jich totiž v celé soutěži moc ztrácet nebude. S remízou jsme proto hodně spokojení,“ radoval se kouč SK Petr Mrázek, který ocenil rovněž úroveň duelu. „Hrálo se nahoru dolů s řadou šancí na obou stranách, takový fotbal se určitě nejen mně líbil,“ podotkl Mrázek.

Zápasu výrazně pomohl náboj spočívající v tom, že se vlastně utkali hráči z jednoho klubu. „Hosté prokázali vyšší fotbalovou kvalitu, celkově měli víc ze hry. Na vyložené příležitosti to však bylo vyrovnané a tak i výsledek je myslím nakonec spravedlivý. Kluci bojovali na hranici sebeobětování, podali výborný výkon blízko maxima svých možností a zaslouží si velkou pochvalu. Cennou remízu doslova vydřeli,“ navázal lipovský kormidelník.

Navzdory dílčímu úspěchu zůstává jeho ekipa ve třetí lize na poslední pozici. „Ačkoliv pořád uzavíráme tabulku, znamená pro nás bod se Sigmou B nemalé povzbuzení do další práce. V dalším kole jedeme do Karviné a tam to bude velice těžké, ale když zopakujeme nedělní výkon, můžeme i na severu uspět,“ věřil Mrázek.