Venku proti silnému sokovi sice SK obstál, na vstřelený gól však zatím čekal marně. Do sítě soupeřů se tak zatím netrefil ani v jednom ze čtyř zápasů jara, tedy dlouhých 360 minut.

V souboji s týmem kouče Radoslava Látala se hosté před početnou diváckou návštěvou zaměřili na pozornou defenzivu. „Frýdek má na jaře skvělou formu a my věděli, že si na něj musíme dát velký pozor. Moc jsme chtěli přerušit obě nepříznivé série a nakonec se nám to povedlo u té důležitější, když jsme ustřihli šňůru proher. Remíza u takto kvalitního protivníka je výborná,“ pochvaloval si trenér SK Radim Weisser.

Jeho svěřencům se povedlo favorita ubránit. „Ze hry neměli domácí jedinou vyloženou šanci, hrozili pouze ze standardních situací. Během první půle byly obzvláště nebezpečné dvě, po přestávce jsme se pak dostali pod větší tlak až v závěru. I bez vyloučeného Kováře to však kluci ustáli a díky bezchybnému výkonu dosáhli na cenný bod,“ popsal Weisser.

U svého mužstva registroval za celých devadesát minut jedinou tutovku. „Měl ji před pauzou Kašpar, bohužel ve slibné pozici pomalu zpracoval míč a jeho následný pokus zblokoval zadák na roh. Jinak jsme žádnou další z řady nadějně rozjetých akcí nedotáhli do potřebného zakončení,“ pokračoval lipovský lodivod.

Bodový zisk z taktické bitvy alespoň trochu vylepšil zhoršené postavení SK v třetiligové tabulce. „Věřím, že nám tento dílčí úspěch pomůže do dalších utkání. Teď je stěžejní porazit doma béčko Zlína, což představuje přerušení nepříjemně se prodlužující doby bez vstřelené branky. Naše hra rozhodně není špatná, ale chce to přidat nástavbu v podobě skórování,“ přál si Weisser.

Frýdek Místek – SK Lipová 0:0

Rozhodčí: Černý. ŽK: Macura, Cesnek – Kovář, Hložánka, Marek, Hrubý. ČK: 78. Kovář. Diváků: 1180. Sestava Lipové: Švéda – Roupec, Zdráhal, Hajčík, Hložánka – Marek (85. Ošlejšek, 90. Kadeřábek), Král, Lukšík, Kovář – Hrubý, Kašpar (65. Volf).