Lipová – Znojmo 0:2 (0:0)

Branky: 87. Jonov, 90. Veselý. Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: Huf, Zdráhal, Simandl – Šuráň. Diváků: 220. Sestava Lipové: Švéda – Šimeček (56. Tomčík), Hajčík, Král, Hložánka (72. Macek) – Roupec, Zdráhal, Simandl, Marek – Richter (24. Pekár), Huf. Trenér: Petr Mrázek.

Namlsaní fanoušci se po týden starém triumfu nad jihlavskou rezervou znovu těšili na pěkný fotbal a tříbodový zisk. Nedočkali se ani jednoho. „Kluci bojovali, po stránce nasazení jim nemohu nic vytknout. Herně to však nebylo ono, když jsme se zbytečně přizpůsobili silovému pojetí soupeře s množstvím osobních soubojů a nakopávaných míčů. Nakonec jsme takhle hráli víc než hosté a ti působili fotbalovějším dojmem,“ uznal kouč SK Petr Mrázek.

Přesto měli jeho svěřenci slibné možnosti k dosažení příznivého výsledku. „Vyložené příležitosti byly tři. Hned v 11. minutě Huf šikovně tečoval na malém vápně, ale brankář vyrazil. Ve 28. střídající Pekár v sólu lobem nepřehodil gólmana a deset minut po přestávce stejný hráč hlavičkoval těsně vedle. Znojmo? Také se dostalo do několika nebezpečných situací převážně ze standardek, ovšem naše obrana pracovala velmi dobře,“ navázal Mrázek.
Při líčení nešťastného závěru neskrýval naštvání na pomezního sudího Jahodu. „Rozhodující gól jsme dostali z přímého kopu, který hlavní rozhodčí odpískal až na základě signalizace právě pomezního arbitra. Ten viděl faul našeho zadáka po naprosto běžném souboji a čistém odhlavičkování balonu,“ láteřil Mrázek s tím, že už předtím Jahoda naopak odvolal penaltu ve prospěch Lipové. „V tomto případě Kratochvíl pískl jedenáctku a pak svůj výrok korigoval na trestňák dle rady pomezního.“

Zmíněnými momenty však lipovský kormidelník nechtěl omlouvat domácí porážku. „Hlavní je, že jsme nepodali dostatečně kvalitní výkon a doplatili na to. Mladý tým ale rozhodně nezatracuji, při jeho nezkušenosti lze výkyvy formy chápat. Důležité je, abychom příště zahráli mnohem lépe,“ přál si Mrázek.