Lipová – Uničov 0:2 (0:0)

 

Branky: 77. Novosad, 82. Laštůvka. Rozhodčí: Straka. ŽK: Ošlejšek. Diváků: 180. Sestava Lipové: Švéda – Hložánka, Zdráhal, Král, Roupec (86. Bačík) – Kovář, Volf (46. Ošlejšek), Lukšík, Marek – Hrubý, Kadeřábek.


Přání vítězné rozlučky domácímu týmu nevyšlo, ačkoliv většinu utkání s favoritem držel krok a na šance měl dokonce navrch. Veškeré jeho příležitosti se však urodily až po změně stran, neboť do přestávky zahrozili dvakrát pouze hosté.

Až ve druhé půli se hra více otevřela a razantně přibylo zajímavých situací. Dlouho byly k vidění jen před uničovskou svatyní, hlavně když Kadeřábek vypálil do tyče a míč se od brankové konstrukce odrazil přímo do náruče gólmana Leveého. Další slibné možnosti neproměnili Hrubý, Látal a ještě jednou Kadeřábek, na druhé straně zase Laštůvka zahodil penaltu. Výsledek tak určila až závěrečná čtvrthodina, v níž nejprve Novosad otevřel skóre trefou po autovém vhazování a poté Laštůvka pěkně zavěsil z přímého kopu – 0:2.

„Byl to velmi kvalitní zápas, všichni hráči k němu přistoupili zodpovědně. Podali jsme dobrý výkon a hlavně po změně stran Uničov zatlačili, jenže jsme v závěru paradoxně sami dvakrát inkasovali. Silný protivník využil svých zkušeností, zatímco my doplatili na slabší zakončení. Zklamaný ale nejsem, protože po herní stránce šlo o pěknou tečku za sezonou,“ zhodnotil trenér lipovské družiny Radim Weisser.

Co bude s oddílem dál?

„Na Českomoravský fotbalový svaz jsme podali žádost o výměnu soutěže s Vyškovem. Výkonný výbor ČMFS bude o této věci rozhodovat v příštím týdnu a pokud vše odsouhlasí, posunul by se Vyškov do MSFL a my bychom šli do divize,“ prozradil předseda SK Rostislav Barták.

Tato varianta je podle něj pravděpodobná, ale ne úplně jistá. „V první řadě záleží na rozhodnutí národního svazu a v řadě druhé pak na tom, kolik peněz pro příští sezonu seženeme. Právě o financích totiž všechno je, nebýt ekonomických problémů našeho klubu, určitě bychom třetí ligu neopouštěli,“ podotkl Barták smutně.

Dle slov klubového šéfa se prý klidně může stát, že ČMFS odklepne výměnu soutěží s Vyškovem a Lipová následně do divize přesto nevstoupí. „Situace se mění každým dnem, v jednu chvíli to s financemi vypadá dobře a vzápětí zase mnohem hůř. Opravdu tedy momentálně nemohu vyloučit ani možnost, že spadneme až do okresního přeboru. I když pochopitelně děláme maximum pro to, aby se nic takového nestalo,“ ujišťoval Barták s tím, že na rozřešení dalšího fotbalového osudu Lipové si veřejnost bude muset počkat patrně až do 27. června, tedy do dne losovacího aktivu moravských soutěží.