Jihlava B – Lipová 3:0 (1:0)

Branky: 25. a 52. Vácha, 82. Gorol. Rozhodčí: Straka. ŽK: Kovář. Diváků: 80. Sestava Lipové: Švéda – Roupec, Hajčík, Zdráhal, Hložánka – Marek (88. Kašpar), Král, Volf, Kovář (74. Kadeřábek) – Hrubý, Lukšík.

Hosté v důležité bitvě nezahráli špatně, ale na rozdíl od protivníka se téměř vůbec nedostávali do nebezpečného zakončení. „V tom spočíval největší rozdíl mezi oběma týmy. Jihlava byla mnohem lepší i produktivnější ve finální fázi akcí a právě to rozhodlo,“ pravil trenér fotbalistů SK Radim Weisser.

Dle jeho názoru lipovští mladíci nic neodflákli. „Nasazení ani snaha klukům nechyběly, na soupeře s několika posilami ze širšího kádru ligového áčka to však nestačilo. Zápas se přitom lámal v první půlce, kdy nám nejprve rozhodčí neuznali gól Hrubého kvůli ofsajdu a následně sami otevřeli skóre po prostrčení středem obrany,“ vybavoval si Weisser klíčové okamžiky souboje.

Druhý poločas dal pečeť na vysoký triumf jihlavské rezervy. „S ohledem na vývoj utkání jsme museli otevřít hru a domácí toho využili. Navzdory jasné prohře ale nejsem nijak naštvaný, protivník byl zkrátka lepší a zvítězil zaslouženě. My se musíme kvalitně připravit na další zápas doma s Mutěnicemi, jež přijedou hrát otevřený fotbal. To by nám mělo svědčit o poznání víc než nějaké betonování,“ dodal Weisser s přáním tříbodového zisku. Ten by totiž jeho svěřencům pravděpodobně zajistil udržení třetí ligy.