„Utkání na mutěnickém hřišti mělo velmi dobrou úroveň a mě těší, že jsme k ní svým dílem přispěli i my. Proti silnému soupeři jsme podali solidní výkon a díky trefě Simandla dokonce vedli, bohužel kluci navzdory maximální snaze slibný vývoj neudrželi. Klíčová byla neproměněná tutovka Macka ze 69. minuty, po níž domácí během následujících deseti minut otočili výsledek. I přes porážku jsem chlapcům neměl co vytknout, protože hráli na hranici svých možností. Na kvalitu Mutěnic to prostě nakonec nestačilo,“ zhodnotil kouč SK Petr Mrázek pragmaticky.

Jeho ekipa nastoupila v sestavě: Večeř – Šimeček, Král, Hajčík, Tomčík – Marek (63. Macek), Zdráhal, Simandl, Roupec (46. Hořava) – Pekár, Bernard (77. Huf). Nyní už je pro Lipovou středeční duel minulostí, neboť se přiblížil nejvyšší vrchol podzimu – domácí derby s rezervou Sigmy Olomouc B (neděle 16. září od 16.00 hodin). Vzájemný souboj je atraktivní tím, že oba kolektivy tvoří fotbalisté elitního hanáckého klubu.

„Hlavně pro kluky jde o hodně prestižní zápas. Navzájem se dobře znají a mohou poměřit své schopnosti, v čemž tkví motivace především pro mé svěřence. Většinou se totiž jedná o hráče, kteří se nevešli do béčka Sigmy a teď se budou snažit dokázat, že na to mají. Aktuální postavení v tabulce sice naznačuje něco jiného, když my jsme poslední a soupeř vede. Ale v takovém derby může být všechno jinak, favorit ne vždy uspěje dle očekávání,“ nadhodil Mrázek.

Své ovečky se snaží chránit před nadměrným tlakem z faktu, že uzavírají třetiligové pořadí. „Jednak jsme ve skutečnosti uhráli sedm bodů místo čtyř a pak také klukům zdůrazňuji, že nejdůležitější ze všeho je poctivá tréninková práce. Pokud budou makat, výsledky přijdou.“