Ani jeden tým nemohl nastoupit kompletní. Hostům chyběl tvůrce hry Žáček, domácím hned čtverřice hráčů. „Pukl dostal příušnice, kapitán David Abrahám leží v nemocnici se zánětem mozkových blan. Navíc se nám zranil Ondřej Ščudla a nevíme, proč nepřijel Žondra,“ počítal ztráty lipovský trenér Jaroslav Liška.

Uběhla sotva půlminuta a první branku měl na kopačce Josef Liška. Domácí forvard se ale na malém vápně zalekl odkryté branky a křižnou přihrávku poslal do autu. O chvíli později nebezpečně vystřelil Patrik Müller, ale jeho tečovaný pokus skončil mimo.

Do útoku se ale tlačili i hosté. Úvodní brejk tři na dva pokazili finální přihrávkou, ale po dvaceti minutách již vedli. Dálnice od poloviny hřiště využil Ferenčík, na hranici pokutového území předložil míč Stloukalovi a ten mířil po zemi přesně k pravé tyči Abrahámovy branky – 0:1.

Domácí mohli ihned vyrovnat. Do centru Petra Koudelky se na hranici malého vápna opřel lipovský kapitán Aleš Burget, hosté ale jeho pokus zblokovali na roh.

Hosté hned trestali. Krbeček ve vápně přetlačil Bartáka, vrátil na nabíhajícího Melichárka, který nikým neatakován napnul síť – 0:2.

Liška čaroval až dočaroval

Roli smolaře i nadále naplňoval Liška. Nejprve jen těsně nedosáhl na pas za obranu a posléze se ocitl s míčem na noze na hranici malého vápna. Klička brankáři se mu ale nepovedla a k zakončení se již nedostal.

„Říkali jsme si, že musíme hrát zodpovědně. Jako by ale byli ospalí. Stoper, který hraje pravidelně dobře, dělal kiksy a domácí z toho těžili. Neorientoval se, nevěděl, kam má kopnout balon. Když balon podržel, tak to vždy smrdělo brejkem,“ komentoval lipovské šance kouč Hluboček Stanislav Sprušanský.

„Měli jsme štěstí, že netrefili bránu, navíc nám velice dobře zachytal brankář. Minimálně dvě tutovky chytl, těšilo ho. I díky tomu Hlubočky stále hrají o druhou postupovou pozici.

Penalta napálená do břevnaSpálená penalta

Snížení se domácí nedočkali ani po přestávce. Hned v první minutě zahráli hosté ve vápně rukou a pískala se penalta. K ní se rozběhl Šmída a napálil míč nechytatelně, leč do břevna.

Následně začali zahazovat své šnace i hráči Hluboček. Stloukal svůj druhý gól nepřidal, když brejk zakončil střelou z vápna vysoko nad poloprázdnou bránu. Brzy následující roh pak skončil koníčkem těsně nad pravý vinkl.

Na druhé straně Müllerovu povedenou ránu z pětadvaceti metrů vyrazil Kolář na roh a dva své brejky nevyužil Radek Burget. Konečný výsledek tak zařídil střelou podél vybíhajícího brankáře Melichárek.

„Dnes nám prostě nebylo dáno vstřelit branku. Byli jsme snad pětkrát sami před gólmanem, ale nechali jsme ho vyniknout. Vše udělali naopak něž měli,“ konstatoval po zápase domácí trenér Jaroslav Liška.

Jeho hráči tak neodčinili těsnou porážku na půdě suverénního Bouzova. „Ve 26. minutě jsme dali regulérní gól, který nám rozhodčí neuznal. Paradoxem je, že asistent se rozběhl doprostřed a hlavní odpískal údajně roku. To by ale musel volit jedině pokutový kop proti domácím a červenou kartu,“ vrátil se k předchozímu duelu Liška.

SK Lipová – Hlubočky 0:3 (0:2)

Branky: 21. Stloukal, 28. a 78. Melichárek. Rozhodčí: Janků – Pospíšil, Vičar. ŽK: A. Burget – Najman. Diváků: 100.
Lipová: Abrahám – Barák (75. Štindl), Šmída, Žilka, P. Koudelka – R. Burget, Z. Koudelka, Müller, Barták – A. Burget, Josef Liška. Trenér: Jaroslav Liška.
Hlubočky: Kolář – Foukal, Frýdek, Krajc, Šperka – Krbeček (70. Korec), Ferenčík, Najman, Stloukal – Melichárek, Žádník (80. Stibor). Trenér: Stanislav Sprušanský.

JIŘÍ MOŽNÝ